Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hagyja mindenki elleni...

Miért hagyja mindenki elleni a macskáját?

Figyelt kérdés
Tudjátok hogy ma Magyarországon 2 millió gazdátlan cica van? Azzal hogy hagyjátok hogy a macskátok folyamatosan szüljön (vagy akár évente egyszer), nem csak őt teszitek tönkre, de rontjátok ennek a 2 millió cicának az esélyeit arra, hogy gazdához jussanak.
2009. aug. 15. 19:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
3 cicám van, 2 fiú 1 lány, mindhármat ivartalaníttattuk, pont ezért, hogy ne legyenek kiscicák, meg hogy a fiúk ne menjenek el hetekre mert rájuk jön a kiscicacsinálhatnék
2009. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell általánosítani.

Nálunk 5 cica van, és mind ivartalanítva van. A fiúk is, a lányok is. Persze nagyon sokan még mindig inkább a szaporulat elpusztítását csinálják,ahoz képest,hogy ivartalanítanák Őket. Nah és persze sokan nem tehetik meg. Énis 17 vagyok, nem is olyan rózsás anyagi háttérrel, de csak annyi és olyan állatot fogadok be,akiket el tudok látni megfelelően, és ebbe szerintem benne van az ivartalanítás is.

Sokan amikor mondom,hogy 5 cicám van, mindenki el van ájulva,hogy jó sok kiscica lehet, az eszükbe se jut, hogy esetleg ivartalaníttattam Őket.

Sajnos sokat lehet hallani,hogy élve elássák, agyonverik, kidobják őket a kukába. És nem a kiscica tehet róla, hogy megszületett, nem is az anya, hanem a GAZDA! Gyűlölöm az ilyen embereket!!! Inkább ne is vállaljon be állatot, ha ennyire nem képes. Ja és aki nem öli meg őket születésükkor, az nem valszeg kirakja őket valahová, és éhen halnak,jobb esetben menhelyre kerülnek...Ez sem jobb...

Az ivartalanítással megoldódik egy csomó gond mind például az anya állandó tüzelése, a kölykök felnevelése/megölése:@ vagy a gazdikeresés...

2009. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem általánosítottam, akinek nem inge nem vegye magára. Örülök hogy vannak felelősségteljes emberek is, mint ti. De itt minden harmadik kérdés arról szól, hogy vemhes a macskám, vagy most szült a macskám stb. Csak ezekre a kérdésekre sosem azok válaszolnak, akik hagyják hogy a macskájuk ontsa magából a kiscicákat.
2009. aug. 15. 19:44
 4/17 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy ismerősöm, 5 macskája van, egyik sem ivartalanított. Persze születnek a kiscicák sorban. Kérdeztem és mit csináltok ennyi macsekkal? Hát megöljük őket, mert nem tudunk mást tenni sajnos. Amikor említem nekik az ivartalnítást akkor meg hebegnek habognak. Csak lusták megcsináltatni, és pénzt rááldozni, mert mennyivel egyszerűbb megölni őket. Aki meg azt mondja hogy minden évben 10 kismacskának vagy többnek talál gazdit, annak meg nem hiszek. Lehetetlen ennyi cicának gazdit találni. És akkor kérdem én, miért van 2 millió gazdátlan cica, ha mindegyik olyan jó gazdához kerül?
2009. aug. 15. 19:47
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ivartalanított kandúrkám pont emiatt. Bele sem szeretnék gondolni, hogy a gyönyörű kis kölykei az utcán végzik vagy megölik őket.

Mindig nagyon elszomorodom mikor látom a gazdikereső cicák százait a "főszezonban".

Ha utcán látok kiscicát mindig hazahozom annak ellenére, hogy a kandúrom megsértődik és azonnal nekiállok gazdát keresni, mert a kedves tulajdonost nem érdekli. Hála Istennek eddig mindig sikerült jó gazdát találni, de örülnék ha a tulajdonosok gondoskodnának a kedvencükről (ha már így hívják...).

Nagyon szomorú. :(

2009. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok:


Igen,értem a kérdésed lényegét! Tuti,hogy nincs annyi gazdi,ahány cicus születik...

A szomszédban is születésük után fölhözvégják a kiscicákat:'(

Nekem is a cicák örökbefogadottak, jobban mondva utcáról összeszedettek. Az egyik pl. cigányoktól lett megvéve (ingyen nem adták, pedig kutyakaja lett volna,szó szerint!). Imádom őket, és a piciket sem tudnám megölni.

Ja és én egy kolinál is etettem/etetek cicákat,már több mint 8 éve. Eleinte voltak cicák, mivel 4nőstény volt, összesen összeszámolva 63kiscica született összesen. És nekik is én találtam gazdit,én neveltem őket fel. Aztán meguntam, és mind ivartalanítva lett.

2009. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő, hogy még mindig vannak olyan emberek, akik nem érzik ennek a problémának a súlyát...

Fel sem foghatom, hogy tarthatja valaki könnyebnek megölni a szporulatot, mint ivartalanítani a cicáját. Milyen ember lehet az, aki az okat a csöpp kis tündéreket képes megölni. :(

Az én cicáim (egy fiú és egy lány) is ivartalanítva vannak természetesen.

2009. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy akik csinálják úgyse fognak ide írni... Valahogy nem értik meg a dolgot... :(
2009. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen ők biztos nem írnak ide, pedig igazán az ő véleményükre vagyok kíváncsi. Még ha sikerül is elajándékozni a kiscicákat, az nem számít nekik hogy mennyire fájdalmas a nőstény cicának a párzás, és hogy mennyi energiát kivesz belőlük egy ellés? Ráadásul ezt évente kétszer... A nem ivartalanított cicák 5-6 évig élnek átlagosan, az ivartalanított, rendszeresen oltottak pedig akár 18-20 évig is (ezt több állatorvos is mondta, nem én találtam ki). Ez sem érdekli őket? Az ilyen ne mondja, hogy szereti a cicákat.
2009. aug. 15. 22:45
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kérdés eredetileg nem így indult, de korábban nekiálltunk egyet vitatkozni erről a témáról. Itt találsz pár vvéleményt, hogy miért nem ivartalanítják őket egyesek. Természetesen a nem hasznos válaszokat nézd...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__356943-mit-k..

Szerintem egyrém mindegyik ok (vagy inkább kifgás).

2009. aug. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!