Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni ilyenkor?...

Mit lehetne tenni ilyenkor? Nagyon kétségbeesett vagyok már.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy idén júliusban hazavittem egy kóbor kiscicát (kislány), a meglévő két, felnőtt macskám mellé (2 éves lány, 9 éves kandúr, mindkettő ivartalanított). Persze az első pár napban volt sértődés, de utána minden rendben volt, egészen az elmúlt 1-2 hétig. Az idősebb lánymacskám folyton fúj a kicsire, és össze-vissza jelölget, pedig egészen eddig inkább toporgott fél órát, de sosem piszkított mellé! Mivel benti cicák, elég nagy gond, anyukámnak már nagyon elege van belőle,és van, hogy el akarja ajándékozni vagy a kicsit, vagy a nagyot. Mit lehetne tenni? Esetleg, ha kiműttetnénk a kicsit, megoldódna ez a probléma? Mindenképpen ki fogjuk műttetni, de ebben a hónapban és a következőben elég sok anyagi kiadásunk volt/lesz, szóval legkorábban január-február körül tudnánk.

16/L


2012. nov. 20. 15:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem mindenféleképpen ivartalanítsd a cicát, most jött egy "betolakodó" akinek más szaga van mint nekik. Megoldóik a probléma ha már nem lesz ivaros. Addig meg kitartást, vagy esetleg kérd a családod segítségét anyagilag, úgyis jön a karácsony. :)
2012. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Vicuska87 ***** válasza:
22%

A kis cicát ajándékozzátok el!

Nehogy a nagy cicát, mert azért ő élvez elsőbbséget!

Ha ivartalaníttatjátok, vagy megszűnik, ez az egész, vagy nem! De inkább valószínű, hogy a nagy cica idegei rá fognak menni erre az egészre, ami több betegségben is megnyilvánulhat majd!

2012. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem engedem elajándékozni őket, a kicsit meg főleg nem! Túlságosan a szívemhez nőtt már. Egyébként köszönöm.
2012. nov. 20. 15:43
 4/27 Vicuska87 ***** válasza:
10%
Ahha, tehát, akkor inkább pszichésen megbetegíted a nagy cicát, aki már több éve van veletek?
2012. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Elsőként ivartalanítás és az orvost is megkérdezheted, hogy mi a teendő. Mennyi idős a kicsi?

Ha nagyon nem változik a dolog, akkor a kicsit ajándékozd el, ne a nagyot!

2012. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Jajj Vicuska, mért lenne lelkibeteg az idősebbik macska??? Van ahol nem három hanem 13 macska él együtt mégse lelkibeteg egyik se :D
2012. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Vicuska87 ***** válasza:
19%
Hát csak az, hogyha már össze-vissza pisil! Vagy szerinted ez így természetes?
2012. nov. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Jézusom... Jött egy új cica, persze hogy elkezdte megjelölni a területét az idősebbik aki hamarabb ott volt. De attól még nem lesz lelki beteg. Embereknél is előfordul az ilyen, mint pl. a testvérek között, születik egy kisbaba nem mindig tudja az idősebbik testvér egyből elfogadni hogy már nem csak ő van!
2012. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg én vagyok a rossz, mert nem fogok elajándékozni egy macskát, ami már a szívemhez nőtt. Könyörgöm, hogy lenne már lelki beteg a nagyobb macskám? Eddig az égvilágon semmi bajuk nem volt egymással eddig, az elmúlt 2 hétben kezdte el ezt a hülyeségét. Gondolkodj már egy kicsit.

Annak, aki kérdezte: olyan 6 hónapos lehet, szóval tényleg előfordulhat, hogy az ivarérettség miatt hisztizik a nagy. Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat.

2012. nov. 20. 16:30
 10/27 Vicuska87 ***** válasza:
27%

Így van, szerintem vigyél még haza vagy húsz macskát, és jelöljék körbe a ház falait!


Ivartalan macska nem jelöl, néha még az ivaros sem. A területi játszmát, pedig nem most "játszák le" 4-5 hónap után. Azon már akkor túl vannak, amikor összeismerteted őket, és a rá következő két hétre, már minden rendben!

De neked teljesen mindegy, hogy mit ír az ember. Neked csak úgyis az a jó válasz, ami szerinted megnyugtató, és a legkevesebb költséggel jár, hogy így teljesen normális ez a szituáció!

2012. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!