Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni ilyenkor?...

Mit lehetne tenni ilyenkor? Nagyon kétségbeesett vagyok már.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy idén júliusban hazavittem egy kóbor kiscicát (kislány), a meglévő két, felnőtt macskám mellé (2 éves lány, 9 éves kandúr, mindkettő ivartalanított). Persze az első pár napban volt sértődés, de utána minden rendben volt, egészen az elmúlt 1-2 hétig. Az idősebb lánymacskám folyton fúj a kicsire, és össze-vissza jelölget, pedig egészen eddig inkább toporgott fél órát, de sosem piszkított mellé! Mivel benti cicák, elég nagy gond, anyukámnak már nagyon elege van belőle,és van, hogy el akarja ajándékozni vagy a kicsit, vagy a nagyot. Mit lehetne tenni? Esetleg, ha kiműttetnénk a kicsit, megoldódna ez a probléma? Mindenképpen ki fogjuk műttetni, de ebben a hónapban és a következőben elég sok anyagi kiadásunk volt/lesz, szóval legkorábban január-február körül tudnánk.

16/L


2012. nov. 20. 15:34
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek: a 9 éves cica kandúr, ő teljesen jól elvan mindkettővel. A 2 éves lánynak van gondja a 6 hónapossal.
2012. nov. 20. 19:37
 22/27 A kérdező kommentje:

És megint csak ne értsetek félre: nem akarom a nagyot (2 éves) se elajándékozni! Az orvosos dologra én is gondoltam, de ebbe a szüleimnek is van beleszólásuk, mivel egyelőre ők tartanak el, és ők meg úgy vélik, hogy a macskánk egyszerűen meghülyült. Mindegy, ha lesz egy kis zsebpénzem, vagy meggyőzöm őket, elviszem.

Menhelyre meg 100%, hogy nem vinnék egy macskát se. Amilyen körülmények ott vannak...

2012. nov. 20. 19:41
 23/27 Mecse ***** válasza:
100%

Pontosan azért mert minden macska más, más a személyisége, máshogyan reagál az új dolgokra, nincs is az ezen az oldalon feltett kérdések kb. 80%-ára pontos válasz, mivel nagy százalékban a macska lesz az aki megszabja hogyan viszonyul a történéshez, nem pedig az hogy "a nagy átlag" mit gondol a kérdésről.


Igen, pontosan ebből az adódik, hogy létezik olyan, hogy 2 macska egyszerűen nem jön ki egymással, illetve az egyiket a másik jelenléte annyira megviseli, hogy gondjai lesznek belőle.


Tudok olyan 10 éves cicáról akihez amikor befogadtak egy pár hónapos menhelyi cicust, akkor elkezdett a családtagok ágyára kakilni az idősebb cica, és bármit csináltak nem hagyta abba, majd amikor odaadták a menhelyi cicát az egyik barátjuknak (nem láttak más kiutat, már az orvosi kivizsgáláson is túl voltak), akkor egy csapásra abbamaradt. A furcsa az, hogy 5 évvel később, amikor a másik cica már 15 éves volt, lett két pár hónapos kölyökcicájuk akiket vásároltak ekkor már, hogy adnak a dolognak még egy esélyt, és velük semmi gondja nem volt az idősebbnek. Plusz egész életében kijött minden egyéb macskával, azzal az eggyel volt gondja valamiért.


Nem tudom miért gondol nagyon sok ember úgy az állatokra mintha közöttük nem lenne olyan hogy ketten nem jönnek ki. Nem gyakori eset, sőt, elég ritka(!), mert szoktatással és türelemmel általában sikerül legalább megtűrniük egymást a cicáknak, de van amikor nem. Mi emberek sem jövünk ki minden másik emberrel. Sőt ha már a blökiket is belevonták előttem, nekik sem mindenki egyformán szimpatikus, idegenek közül sem. Van, akit elsőre jobban csípnek, és van akit sosem fognak túlzottan.


Amit Vicus írt az teljesen helytálló abból a szempontból hogy a területharcok meg a kis dominancia-játszmák azok lezajlanak azután hogy az "új hús" odakerült, rögvest. Nem beszélik meg egy tea mellett hogy "-neked megfelelne november körül? -ah igen, hadd nézzem a határidőnaplómat".


Szerintem amit mindenképpen tegyetek meg az az lenne hogy nézessétek meg a lány cicát (az idősebbet mármint, akinek gondja van a picivel) egy orvossal, hogy nem valamilyen fizikai betegség tünete lesz-e az hogy az alomtálca helyett más helyekre pisil. Nem jelölés lesz az, ha ivartalan, akkor nem jelöl (akkor fordulhat elő ivartalanul is jelölgetés ha már annyira belerögzült ivaros korában hogy az ivartalanítás sem tudja ezt kitörölni belőle, viszont ezek benti cicák a kérdező kérdésében, szóval kétlem hogy ez lenne az ok).


Lehetséges, hogy fájdalmas neki pisilni, és mivel mindig az alomtálcába pisilt, hozzátársítja a fájdalom emlékét az alomtálcáéhoz majd pedig elkerüli azt. Lehet hogy fájdalmai vannak (macskák nagyon jól tűrik a fájdalmat ezért vbaromi nehéz észrevenni rajtuk), és ezért van ennyire plafonon idegileg, illetve változott meg a viselkedése.

2012. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, erre én is gondoltam már. Holnap mindenképpen ráveszem anyuékat, hogy vigyük el orvoshoz.
2012. nov. 20. 21:46
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

A mellépisilős macska orvoshoz vitelét én írtam már egy oldallal elölrébb, de csak lepontozást kaptam....



De azt én is észrevettem, hogy aki névvel ír, azt könnyebben pontozzák le, mert egy régebbi válasz nem tetszett, csak ez így félrevezető.

2012. nov. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Vicuska87 ***** válasza:
31%

Szeretekfőzni!!


Ne aggódj, ehhez szokj hozzá, hogy minket lepontoznak!

Engem már nem érdekel!

2012. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Én csak Vicuskát pontoztam le, őt is csak akkor, amikor elkezdett kiosztani, a többieket mind felpontoztam.
2012. nov. 21. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!