Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni ilyenkor?...

Mit lehetne tenni ilyenkor? Nagyon kétségbeesett vagyok már.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy idén júliusban hazavittem egy kóbor kiscicát (kislány), a meglévő két, felnőtt macskám mellé (2 éves lány, 9 éves kandúr, mindkettő ivartalanított). Persze az első pár napban volt sértődés, de utána minden rendben volt, egészen az elmúlt 1-2 hétig. Az idősebb lánymacskám folyton fúj a kicsire, és össze-vissza jelölget, pedig egészen eddig inkább toporgott fél órát, de sosem piszkított mellé! Mivel benti cicák, elég nagy gond, anyukámnak már nagyon elege van belőle,és van, hogy el akarja ajándékozni vagy a kicsit, vagy a nagyot. Mit lehetne tenni? Esetleg, ha kiműttetnénk a kicsit, megoldódna ez a probléma? Mindenképpen ki fogjuk műttetni, de ebben a hónapban és a következőben elég sok anyagi kiadásunk volt/lesz, szóval legkorábban január-február körül tudnánk.

16/L


2012. nov. 20. 15:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Legkevesebb költséggel jár? Épp, hogy az elajándékozás járna a legkevesebb költséggel, te agyoniskolázott!

Nem hinném, hogy lelkileg tönkretenném ezzel bármelyik macskámat, ha egyszer, mint említetted, az elmúlt 3-4 hónapban nem volt az égvilágon semmi baja! Jézusom..

2012. nov. 20. 17:16
 12/27 Vicuska87 ***** válasza:
25%
Pont ez az, hogyha az elmúlt 3-4 hónapban nem volt semmi baja, akkor ezek nem a terület védés jelei, hanem valami másé!
2012. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%
Vicus szerinted az lenne a megoldás ha a befogadott kóbor cicát kitenné? JUJJ istenem, nekem kutyám van nem vagyok szakértő de te biztosan az vagy Vicus. Mért vinne haza még 20 macskát. Szerintem jó ember az aki nem nézi szegény macskát a hidegben dideregni hanem haza viszi és vállalja a cicával járó gondokat. Tényleg embertelen a kérdező...hogyis gondolta hogy befogad egy hontalan állatot nem értem!!!
2012. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
2 kutyám van. A másodikat örökbe fogadtam mert ahol élt ott bántották, lelkileg sérült volt, és mikor hozzánk került a már meglévő kutyusomnak is időbe telt míg elfogadta hogy már nem csak ő van, még most is van hogy irigy rá pedig lány és fiú! Ezek szerint az lenne a megoldás ha a 2. kutyust vissza adnám a régi gazdájának ahol bántották és éheztették, vagy inkább rakjam ki mert nincs aki befogadja???????????
2012. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
32%
Össze foglalva: ha nem megy szabaduljunk meg tőle. Szép. Remélem Vicus neked nincsenek állataid mert azokat most sajnálnám...
2012. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
Ja és bocsánat hogy ennyit kommentelek de nekem is volt fiú macskám ivartalanított, nem volt mellette másik cica és mégis jelölt, a mi ruháinkat. Minden állatnak van személyisége, a probléma mindegyiknél más lehet, több mindent ki kell próbálni és meglesz a megoldás...
2012. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a kicsire fúj, ezért biztosan azzal van problémája. És mivel 6 hónapos, nagyon valószínű, hogy ivarérett lett. És ez már zavarhatja a nagyot.

Én se szeretném, ha el kéne ajándékozni, de ha semmi más megoldás, akkor a kicsit kéne, 9 év elég hosszú idő.

De az is lehet, hogy nincs is összefüggésben a kicsivel, csak a nagynak van valami betegsége és azért ideges és a kicsin vezeti le, és azért pisil össze vissza.

Mindenképp érdemes lenne a mellépisilős macskát megnézetni orvossal, a kicsit meg ivartalaníttatni, január-febuárig még túl sok idő van.

A házi macskák egyébként nem idegbetegek, ivartalanítottaknál nem szokott előfordulni, hogy nem jönnek ki egymással.

2012. nov. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Vicuska87 ***** válasza:
32%

Én is szívesen fogadok állatot örökbe, vagy hozom haza az utcáról, de csakis akkor, ha az eddig tartott állataim, nem látják kárát ennek az egésznek!

De hogy őszinte legyek, utcáról, nem szívesen hozok haza állatot, nehogy az itthon tartottak elkapjanak valami betegséget!

Tehát, ha látok az utcán egy cicát például, akkor elviszem a menhelyre!

2012. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó szerintem hagyjuk ez mert már nincs köze ennek a feltett kérdéshez. De a menhely nem megoldás, az állatok 80%-át elaltatják, akkor inkább azt mondom jobb nekik az utcán hátha egy jólelkű ember haza viszi őket. Ha segíthetek egy élőlényen akkor is haza viszem, ha a már meglévők ennek nem örülnek mert féltékenyek. Az emberség nem szabad hogy elvesszen belőlünk...
2012. nov. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%

Még egy észrevétel:

Házi macska tartóknál nemszokás elajándékozni, vagy visszaadni a macskát, mert valami gond van vele. Egyrészt, mert nagyon alkalmazkodóak, nem idegbetegek stb..

(A tisztességes állattartókra gondolok, nem olyanokra, ahol minden tavasszal születik 10 macska.)

Fajtamacskáknál szokás, hogy egy macska akár 3-4helyet s megjár, mert nem bírnak vele, mégse úgy néz ki stb. És a későbbi vevő akciósan megveheti stb...

Ezeket csak innen az oldalról hallom, látom a fajta macskákkal kapcsolatban. Nem általánosítok, csak egy észrevétel.

2012. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!