Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicának hasmenésre mit...

Kiscicának hasmenésre mit adhatok? SOS?

Figyelt kérdés
Voltunk orvosnál többször is, de nem váltak be amiket adott. Azt mondta férges, és 5 napig féreghajtottuk...nem volt férges. Már nincs kedvem hozzá visszamenni, mert bunkó is volt utoljára. Mit adhatok neki Bolust, vagy széntablettát, esetleg Kliont kaphat? Kutyáknak azt szoktam, és elmúlik tőle. Amúgy tök jó étvágya van, nem beteg, meg rossz kedvű, állandóan rosszalkodik, és mindig enne... :) csak ez a hasmenés...
2012. nov. 21. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Három napig csak száraz tápot adjál neki, figyeld az "eredményt" tejet és tejterméket egy grammot sem.


És írd meg, hogy mi lett.

2012. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Az én cicáimnak is volt kiskorukban, az orvossal szintén ez volt a probléma.

Amit mellőzz, az a tej. A cicák laktózérzékenyek, ezért hasmenésük lesz tőle:) Mondjuk én is az vagyok, szóval adtam nekik vizezett laktózmenteset, mert ha annyira pici, száraztápot még nem tud enni:/

Én adtam nekik széntablettát kiscicáknak való konzervbe beletörve, de csak kb. fél szemet egy nap és ugye a 3 cicára elosztva. Nem tudtam, hogy mennyire ártana. De nekem ettől rendbe jöttek:) Nem mondom, hogy rögtön, 2-3 nap azthiszem, de nem mertem többet:)


Remélem rendbe jön, biztos nagyon aranyos!:)

2012. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mecse ***** válasza:
100%

Akkor szerintem nézz egy másik orvos után.


Ha ennyire tartósan megy a hasa az nem természetes, persze lehet egyszer-kétszer hígabb a széklete, de nem folyamatosan.


A hasmenés elmúlik a széntablettától, de sajnos az tüneti kezelés, a kiváltó okot pedig nem szünteti meg, gondolom egész életében meg nem szeretnéd szénnel etetni.


Mindenképpen ki kellene találni(a az orvosnak) hogy mitől megy a hasa (ami lehet 139847239857245936458726 dolog), és azt kezelni.

2012. nov. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vicuska87 ***** válasza:
63%

Szerintem keress egy másik dokit!


Persze lehet férges, lehet bélgyulladása, lehet a tejtől, ha adsz neki, lehet parvo, lehet sok dolog, aminek ez a melléktünete!

Próbáld meg a száraztápot, létezik KITTEN táp, az való ilyen piciknek, azt megtudják enni.

Ez a mindig enne, és hasmenése van, ez tipikusan a férgesség jele!

Én biztos elvinném, egy másik dokihoz!

2012. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mutasd meg egy másik állatorvosnak is.És ne adj neki tejet,tejterméket.Próbálj meg pár napig csak szárazeledelt adni neki.
2012. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak száraztápot kap, Dog Chowt, és Biomillt kapott eddig. Amúgy nem olyan pici cica, már 4 hónapos.
2012. nov. 22. 18:43
 7/13 Mecse ***** válasza:
Elírtad a Dog Chow-t, vagy tényleg azt kapja? Csak mert macskáknak egyáltalán nem jó a kutyatáp.
2012. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen, elírtam :) Cat Chowt kap, a kutyáimnak adok Dog Chowt. :) bocsánat
2012. nov. 22. 22:56
 9/13 Maxitabi ***** válasza:
Lehet,hogy valami vírust is beevett, lehet a tápot nem bírja (valamelyiket). Főtt rizs egy kevés??
2012. nov. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Hasonló problémám van nekem is, én befogadtam egy felnőtt cicát,neki is állandóan megy a hasa. Először kapott féreghajtót, majd diétán volt ( főtt rizs, főtt hús ), nem vált be, kapott injekciókat, gyógyszert. Már minden spórolt pénzem ráköltöttem, ráadásul az isten háta mögött lakunk, állatorvosban sem tudok válogatni. Most Bolust kap, napi kétszer, felet. Így nincs hasmenés, de nem tudom hosszútávon ez jó e.
2012. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!