Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a megoldás?!

Mi lehet a megoldás?!

Figyelt kérdés
Nem lehet a cicámat ivartalanítani, mivel van egy kis tüdő betegsége, de megőrülök, hogy mindent összepisil... A doki nem mond semmit, ez megy 3 hónapja, csak hallgatja a cica tüdejét, és azt mondja várjak még az ivartalanítással.. De meddig?
2012. nov. 27. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosilag nem tudok tanácsot adni. Csak annyit, hogy nézesd meg egy másik orvossal is, hátha valamelyik tud rá megoldást.
2012. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mecse ***** válasza:

Nem igazán tudom mi a pontos kapcsolat a tüdőbetegsége és az ivartalaníttatás között? Valami miatt nem tolerálná az altatást esetleg vagy mi a gond? Vagy esetleg jelenleg komolyan beteg a tüdeje amire gyógyszerezed és ez interferálna az altatással, ill. megnehezítené? Mert ennek így nem sok értelme van hogy hallgatja a tüdejét és nem mond semmit.


Másik orvoshoz vinném el a helyedben mindenképpen, vagy pedig ez a mostani okolja már meg legalább hogy pontosan miért nem hajtja végre a műtétet, valami kézzel fogható indokkal. Nem értem, mert ha valami állandósult dolog, akkor meg nem mondaná hogy várj még, mert az meg nem múlik el soha, szóval a szemeim helyén kérdőjelek vannak.


Mást sajnos nem lehet tenni, a területjelölő vizeletspriccelést nem lehet leállítani. Mindenképpen vagy derítsd ki hogy mi a gondja pontosan a macskádnak és ennek mi köze a nemi szervei eltávolításához, ill. ha ez az orvos nem mondja el, akkor vidd másikhoz. Minél tovább halasztódik ez, annál jobban beivódik ez a viselkedésminta a cicádba sajnos, és a végén az lesz hogy már ivartalanítással sem fog leszokni róla.

2012. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:
37%
Vidd el egy másik orvoshoz, minden leletével együtt ami eddig van!
2012. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kaptunk antibiotikumot, beszedte, zörög ugyan úgya tüdeje, kaptunk szurit asztma ellen, már mindent bele akar nyomni a doki, tüdőröntgenre várunk. Én sem értem miért nem műti meg. Születése óta így lélegzik.. Ha a szívével lenne gond, azt megértem, de csak sípolva veszi a levegőt, más baja nincs.. Nem spriccel, hanem guggolva pisil, mint a csajok. :) De mindig az ágyba meg a gyapjú cuccokra. :(
2012. nov. 27. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni akkor csináltass egy vérképet és egy szívultrahangot(ultrahang ami eredményes csak bp.)Ha ezek rendben vannak akkor altatható a cica!
2012. nov. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jeannie ***** válasza:
Keress másik dokit, ha teheted. Egy vérvétellel, ultrahanggal meg lehet mondani, mi a baja, lehet-e gyógyítani vagy sem. Az altatást nem biztos hogy birja a beteg tüdeje a cicának, azért nem akarja a doki elvégezni a műtétet rajta. Az asztmát sok esetben tápváltással sikeresen szokták orvosolni, de ez persze betegségfüggő. Először mindenképp derüljön ki mi baja, aztán a doki majd megmondja, hogy lehet rajta segíteni.
2012. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már nem bírom idegekkel a napi 2 óra alvást az én munkám mellett, meg a pisiszagot...
2012. nov. 28. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!