Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vettem a macskámnak Acana...

Vettem a macskámnak Acana halas tápot, de nem eszi. Eddig Perfect Fit-et kapott, de szerettem volna jobb minőségre áttérni. Mit tehetek hogy rászoktassam? Próbálom keverve adni, de úgy sem megy.

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 07:44
 1/9 Tomika8874 válasza:
Bocs hogy ezt mondom de minek?! Ha a macska amazt szereti, akkor azt eszi. Olyan mintha egy teljesen más kaját adnának neked, büdös, fura és az íze is rossz.
2012. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vicuska87 ***** válasza:
35%

Nagyon jó ötlet, hogy leakarod cserélni, egy prémium tápra a középkategóriást!

Viszont úgy kellene, ha meg tudod oldani, hogy mindegyik ízből egy fél kilót- kilónyit venni, és hátha bejön a macskusznak valamelyik ízű!

2012. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod egy kis pörköltszafttal, húslevessel...stb. ízesíteni a tápot, nálunk ez bevált. Először az én cicum szívesebben elfogadta, ha ezekbe be volt kicsit áztatva a kaja és megpuhult. Most már simán megeszi szárazan is.

Azt is megpróbálhatod, hogy nem adsz neki mást, ha éhes lesz, valószínüleg meg fogja enni. Ha egy napig nem eszik, még nem fog éhen halni.

2012. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Most majd megpróbálom úgy adagolni neki,hogy belekeverem egy kis nedves tápba az új kaját,hátha úgy megeszi.

Ha ez sem jön be,marad a kiéheztetés:-)...

2012. nov. 28. 10:57
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért nem próbáltam ebből a tápból kisebb kiszerelést venni,mert eddig akármilyen újat kapott,mindig megette.Ebből kapásból megvettem a 7 kg-osat,hát jól ráfaragtam...

Azért szeretném a közepes tápot prémiumra cserélni,mert hát ugyan a gyerek is szereti a szénsavas üdítőitalokat,mi mégis jobban örülünk neki,ha frissen facsart narancslevet iszik:-)

2012. nov. 28. 11:02
 6/9 Jeannie ***** válasza:
A kiéheztetés a macskánál nem válik be, inkább nem eszik semmit, amíg nem kap valamit, ami izlik neki. Próbáld úgy bekeverni, hogy 9 rész régi táphoz adsz 1 rész újat, majd egy hét múlva 8:2 legyen az arány, így sokkal több ideje van a szagot, ízt megszokni. Amúgy az Acanát nem szokták szeretni, az enyém sem ette meg, én vettem neki Eukanubát, az bevált :)
2012. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maxitabi ***** válasza:

Szia!

Az enyémek kezdettől kaptak acanát és orijent és nagyon szeretik-többfélét is kapnak. Viszont azért nem szokták szeretnia cicák, mert nincs benne vmi ízfokozó, mint a gyengébb tápokban, ill a gyógynövények miatt is lehet. Szerintem is légy türelmes, ajánlották a keverés arányát-nagyon lassanszemenként csempészd bele. Vagy picit áztasd be esetleg.Utolsó javaslatom:szemenként dobáld neki, hadd fusson utána a lakásban. Az enyémek imádnak így kergetőzni, azonnal elropogtatják a "zsákmányt".

De a cicák valóban öntörvényűek...

2012. nov. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Acana nagyon jó táp,de sok cica nem szereti.A kiéheztetés nem válik be a macskáknál,tapasztalatból mondom.Én is próbálkoztam már az éheztetéssel,de a cicám 2 napig!! inkább nem evett,már egész beesett volt a hasa,de akkor sem kellett neki.Esetleg nedves eledellel elkeverve add neki.
2012. nov. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)
2012. nov. 28. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!