Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a cicámmal pici...

Mit csináljak a cicámmal pici még, és nem mindig al alomba kakil hanem a növényeim földjére amitől már az őrületbe kerget? . Mit csináljak kifog pusztulni szegény növényem és ezt nem akarom.

Figyelt kérdés
Vettem már távoltartó sprét nem igazán be, vettem olyan növényt is aminek a szaggától irtoznak és lecsipkedtem szimokat és a növényem földjére tettem egy ideig be is vált, de most megin elkezdte kaparni a földet
2012. nov. 29. 11:43
 1/7 Mecse ***** válasza:

Úgy értelmezem hogy nincs arra lehetőség hogy ne legyenek egy helyiségben?


Ha így van, akkor azt tudod csinálni hogy mondjuk alufóliával lehúzod a földes részét a cserépnek, annak nem szeretik a cicák a zörgését, nem szeretnek rajta lépkedni.


Ami nekem még kiscicánál nagyon beválik az a 2 oldalú ragasztószalag. Ha azt akarom hogy valahová ne menjen fel, akkor ott beragasztózok néhány sávot és amikor beleragad a mancsa akkor azt sem tudja merre meneküljön onnan.


Megcsinálhatod hogy a cserép 2 széle közé kihúzol 2 oldalú ragasztó csíkokat, és tuti hogy nem fog akarni ott lebzselni, mert a mancsuk fixáltságát nem csípik, plusz úgy már oda sem fér majd a cserépbe :). Ezt nem kell örökre így hagyni, csak amíg megtanulja hogy ez negatív következménnyel jár, aztán eltávolíthatod majd a csíkokat.

2012. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

???? Alufóliát imádja az összes cica akiket ismerek. Apró miszlikekbe tépik, és minden.


Én tanácsolnám, h tedd magasra a növényeidet. Illetve esetleg ha aföldre nagyobb köveket tennél, h ne látsszon a föld. A macska ösztönösen rá fog szarni a földre. Bár ezt tudnod kellett volna. Ahogy azt is h a szobanövény, kiscica párosítás nem nagyon szokott bejönni. Általában kiscica-szobanövény 5-0 felállásban a szobanövény feladja a küzdelmet. És most nemcsak kakiról beszélek...

2012. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mecse ***** válasza:

Nem minden macska egyforma, én azt írtam amit érdemes kipróbálni mert nekem használt, semmiféle 200% garanciát nem vállaltam hogy a kérdezőnél is így lesz. Mellesleg nekem nincs egy légtérben a növénnyel a cica, mert nagyon játékosak a macskáim és a növény nemigen élné túl a dolgot.


Az én macskám (a nagyobbik) nem szereti az alufóliát, csak ha galacsinná van gyűrve, amúgy nem tűri a talpa alatt. Ettől még 91039742984238746 másik macska tűrheti.

2012. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is csinálta ezt a macska. Teljes virágföldcsere egy két tasli, elzavarás, mikor közeledett a virághoz. Többször beletettem az alomba, hogy tudja az való a wc-zésre és megtanulta.

A citromot nem szeretik, tegyél a virág köré citromkarikákat.

2012. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hű Köszönöm a válaszokat , elöszőr is a növény hamarabb volt mint a kis cica , 2 pedig nem tudtuk hogy lesz cicánk mivel ez a kis cica ki lett dobva az utcára és mi befogadtuk elöszőr úgy volt hogy oda adjuk valakinek de annyira megszeretük hogy megtartottuk ,főleg a kislányom imádja. Kipróbálom mindegyik lehetőséget és majd meglátjuk , rágni nem rágja a növényt. :)
2012. nov. 30. 09:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Mgasra pedig nem tudom feltenni mivel ez Pálma fa , és elég nagy :).
2012. nov. 30. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze tudom, hogy megy ez a cicákkal, akik az utcán utánad erednek :) Csak mondtam, h érdemes arra is felkészülni, h esetleg a növény fog veszteni. De azért drukkolok. Ha nagyobb lesz már nem lesznek akkora veszélyben a dolgok. 2 éves korukra lenyugszanak a cicák.
2012. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!