Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy kiscicát?

Szeretnék egy kiscicát?

Figyelt kérdés
Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy karácsonyra kapjak egy kiscicát?? és hogy bent tartsam
2012. nov. 29. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pfff :"D Mondjuk, menj oda hozzájuk, majd kérdezd meg: Kaphatok egy kiscicát Karácsonyra?
2012. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
xD, előző, ez jó volt. De gondolom nem engedik meg. Hm... Mondjuk ne feleselj, segíts amiben tudsz otthon, tanulj jól! A jó gyerek hamarabb kap meg valamit.
2012. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarnak a lakásban állatot látni,akkor úgysem sikerül.Ha nincs pénzük egy állatot etetni,gondozni,orvoshoz vinni,akkor úgysem sikerül.Ha esetleg hajlanak rá,hogy rád bízzanak egy élőlényt kért valami kisebbet,kevésbé "igényeset",bizonyítsd be,hogy tényleg gondoskodsz róla,nem csak két hétig,és akkor talán sikerül.
2012. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Jeannie ***** válasza:
100%
Egy macska nem egyszerü és olcsó dolog, először gondold át te is, hogy bevállalod-e, hogy reggel meg este enni adsz neki, és egy-két órát játszol meg foglalkozol vele minden egyes nap, és később sem a szüleidre hárítod át a dolgot? Egy jól tartott cica elél 15-20 évig is, addig te felelősséggel tartozol érte. Ha ez így neked oké, akkor nyugodtan mondd el a szüleidnek, hogy sokat gondolkodtál rajta, tudod hogy mekkora felelősség, és úgy érzed készen állsz rá, hogy bevállalj egy cicát, és beszéljétek meg, milyen feltételekkel hozhatsz egyet, és belefér-e a költségvetésbe. (A benti cicának évente kb. 7000 ft az oltás, havonta 5000-10000 ft a kaja és az alom, és ha felnőtt, ivartalanítani kell. Kell neki alomtál, kaparófa, szállítókosár, ezek nem olcsó dolgok.) Biztos tudod milyen kifogásokat hozhatnak fel a szüleid ellene, keress ezekre valamilyen hatékony ellenérvet, ha kell, bizonyítsd be valamivel, hogy megbízható vagy, vállalj át a szüleidtől valami feladatot vagy mindennapos házimunkát karácsonyig.
2012. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Régebben én is lakásba akartam cicát vinni.. Szüleim persze nem engedték.. Nagy nehezen rávettem őket (Isten tudja már hogy hogy sikerült) Kaptam egy Oroszkék kislány cicát.. Hát hadd ne mondjam hogy iszonyat mód megbántam hogy lakásba hoztam macskát... Lakásba szerintem nem való cica.. Oda inkább kisebb testű kutyus kell. A macska felmászik mindenhová, stb.. Belemászik mindenbe... Tanítani sem tudod úgy mint egy kutyát, ami lakásban elég gáz, mert ott szabályok vannak..


Szóval szerintem gondold meg még 4x hogy tényleg cicát akarsz-e lakásba. :) Ha pedig mégis, akkor sok sikert anyudékkal. :)

2012. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Talán attól félnek, hogy piszkos, büdös lesz a lakás és sok gondot fog okozni nekik.

Mondd el nekik, hogy a cica a legtisztább állat, állandóan mosakszik, ha megfelelö alomtálcája van alommal, véletlenül sem pisil, kakil máshova.

Tegnap vettem alomtálcát, 1000 ft, az alom 1300 ft almozólapát 4-5oo ft. Drága helyen vettem, lehet, hogy olcsóbb is van. A tálca egy állandó dolog, meg a lapát is. Az alom nagyon sokáig tart, a lapáttal a pisi gombócot, és az alommal borított kakit közvetlenül a WC -be lehet dobni és lehúzni. (14 éve csinálom, Biokat az alom neve) Nyugodt helyen legyen az alomtálca, pl a WC-ben a legalkalmasabb.

Az ennivaló sem drága, óriási a választék. Egy szobacica nem eszik sokat. Én Royal Canint adok, megtérül, mert egészségesek életük végéig (ez a legdrágább cicakaja márka és a legjobb minöség). Évente egyszer kell szobacicát oltatni, kb 5000 ft. A menhelyeken kiválaszthatod, akinek tetszel és aki neked is tetszik. Itt többnyire ivartalanított cicák vannak, ingyen elvihetök. Az interneten is találsz sok ingyen elvihetö cicát. Játékot te is csinálhasz neki. Élvezetes, kreatív munka. Mindennel imádnak játszani, ami mozog. A hullámkarton dobozokat is imádják, vághatsz rajta lyukakat amin ki és be tud bújni, imádni fogja.

Ennyi törödést nagyon meghálál. Szeretetével, bújásával, dorombolásával megnyugtat, meggyógyít. Játékával szórakoztat, megnevettet és nagyon sok szeretetet vált ki belöled. Megtanít szeretni és sok egyéb fontos dologra, ami a sikeres élet alapfeltétele.

Talán a szüleid mindezt nem tudják a cicatartásról.

2012. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. válaszadónak: sajnálom, hogy így jártál, pedig az orosz kék gyônyorü és drága cica, csakis lakásba való. Egyébként minden cica csak lakásba való. Te valószínüleg olyant vártál el a cicától, ami a cicákra nem jellemzö. Arra számítottál, hogy kutyául viselkedik a macska. A cica bemászik, felmászik mindenhova. Nagyon kiváncsi. De mi ezzel a baj? A szobacica tiszta és nagyon ügyes, semmit soha nem ver le, persze ha kiegyensúlyozott és lelkileg is rendben van. Egyébként amit töle féltünk valamiért, úgy tegyük el, hogy ne férjen hozzá.
2012. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
1. Vagyok. 7#, meg hogy minden cica lakasba valo.... A mienk nem birta 5 napnal tovabb, vagyott ki a szabadba. Pedig kiscica volt, nem volt hozzaszkva a szabadsaghoz. Azota is jol megvan kint, neki is jobb, nekunk is. Husegesen vosszajar hozzank, napkozben meg nincs gond h szetkapar mindent, stb..
2012. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
1. Sajnos nem a hűségtől függ, hogy hazajön e a macskád. Én nem tudnék nyugodt lenni, ha nem tudnám merre van, épp mérgezik, lelövik, elütik, kutya elkapja stb. Nekem kintről befogadott macskám van bent, és nem vágyik ki.
2012. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vicuska87 ***** válasza:
57%

Sehogysem tudod őket rá venni!

Egy macska lakásban tartása, ahhoz, hogy hogy ne legyen büdös, és szőrös minden, rengeteg pénz kell (kaparófa, minőségi alom, minőségi táp, fésűk, furminátor, játékok.. stb) A cicát rendben is kell tartani, mertha például, az alma tele van neki pisivel, akkor nem fog bele pisilni, hanem máshova fog csinálni. Orvoshoz kell vinni, féregtelenítés, oltások, ivartalanítás. Szóval várj még, hogy saját lakásod legyen, és majd ott annyi cicát tarthatsz amennyit akarsz, persze a megfelelő körülmények közt!

2012. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!