Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szemével?

Mit csináljak a szemével?

Figyelt kérdés

A macskámnak nagyon csúnya a szeme, szerintem egy másik belekapott, mivel ápoljam? eddig kamillával tisztogattam de nem igazán lett jobb:(

állatorvoshoz nem tudjuk elvinni



2012. nov. 30. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Állatpatikába menj el. Vagy oda se tudsz? Akkor sajnállak, de jobban a macskát.
2012. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jobb ha valahogy megoldod az állatorvosi ellátást, mert ez nem játék. Nagyon gyorsan tud romlani a szem és ha nem kezeli sürgősen orvos, az is lehet hogy el kell távolítani a szemét. De ha orvoshoz sem viszed akkor elpusztul. Ha nem tudod biztosítani az állatod orvosi ellátását, talán nem kéne tartanod. Már bocs :S
2012. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

pedig állatorvoshoz kell vinni. cseppeket sem lehet anélkül javasolni sem, ha nem látja orvos, ugyanis nem mindegy, hogy mi sérült, ha rossz cseppet választasz többet ártasz, mint használsz.


nem tudom, lehet én élek álom világban, de ha kevés pénzünk is van, ott a lakáshitel is stb. de 2-5 ezret egy ilyenért valahogy mindig ki tudtunk fizetni, max jövő hónapban valamit nem veszünk meg, amit amúgy szoktunk.

2012. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, nincs saját pénzem
2012. nov. 30. 15:24
 5/6 Mecse ***** válasza:
100%

Mindenképpen vagy orvos vagy patika kellene legalább.


Mivel egyik sem megy most nálatok;


A kamillát hanyagold, mert kiszárítja úgy a szemet hogy azok a nedvek sem fognak tudni termelődni a szemében amik az öngyógyítást szolgálják!


Fontos hogy tisztítsd le a szemét rendesen, mert ha elfertőződik, akkor komoly gondban leszel. Kitisztíthatod neki sima vízzel, vagy csinálhatsz sóoldatot, 1 teáskanál só egy szoba-hőmérsékletű nagy pohár vízben és keverd amíg fel nem oldódik rendesen. Ez elég gyenge ahhoz hogy ne csípje tehát nem fog elugrani amikor mosogatod, és kimoshatod vele a sebet / csukott szemet letisztogathatod vele, ez kinyírja a baktériumok nagy részét, fertőtleníti a szemet ill. az eleven részt (ha van) a szem környékén.


Nagyon fontos az is hogy azon a mancson ami a sérült szem oldalán van, a felső karmot (farkaskarom) amni a lába belső oldalán van, vagy csippentsd le hogy ne legyen éles, vagy pedig ragaszd le valamivel hogy amikor a pofiját tisztogatja akkor nehogy belekapjon bele a sérült részbe / szembe.


Ha mindezeket megcsináltad is kellene hogy orvos lássa amint lehet.

2012. nov. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vicuska87 ***** válasza:
62%
Akkor szólj Anyukádéknak, hogy a cica elfog pusztulni, ha nem viszitek orvoshoz!!!
2012. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!