Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy ahol van bolha ott...

Igaz, hogy ahol van bolha ott van bélféreg is?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy macskás oldalon...

Ez minden esetben igaz?

(persze előfordulhat a 2 együtt...)



2012. dec. 6. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Külső parazita a bolha, belső parazita a bélféreg. Így konkrétan nem hiszem, hogy van összefüggés maga a két parazitafaj közt, de ha valaki ápolja a macskát egyik sincs, ha nem ápolja mindkettő van. Vagy ha elkezded kiirtani egy talált macskából, mindkettőt javasolt irtani.
2012. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Ha nem ismert a cica előélete érdemes egy féregirtást beiktatni, nem kerül sokba.
2012. dec. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Okés, rendben Köszönöm a válaszokat. Vasárnap fogadtam örökbe a szóban forgó cicust (aki eléggé bolhás még, pedig már egy jókora fürdésen túl vagyunk) és megijedtem, hogy valami van. mindenesetre akkor egy féreghajtást is megejtek a napokban.
2012. dec. 6. 21:39
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Komplett marhaság, tök független a kettő egymástól.


Féreghajtani minden macskát évente legalább kétszer MUSZÁLY, akár van férge, akár nincsen.


Bolhairtani meg akkor kell a macskát, ha látod, hogy bolhás!

2012. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kismacskák 99 százalékban férgesek, úgyhogy mindenképp féregteleníts is. Mérd le a macskát, és aszerint add a féregtelenítőt. 2.1kg-tól már egy egész tabletta fog kelleni. Ezt azért mondom, mert jártam úgy, hogy nem ment ki a macskából a féreg, mert felet adtam. Azt szokták mondani, hogy 4kg-onként egy tabletta, kis macskának fél stb, de így nem igaz. Olvasd majd el alaposan a betegtájékoztatót, akár neten.
2012. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
100%

"A galandférgek biológiai ciklusának érdekessége, hogy a féreg kifejlõdéséhez egy köztigazdára is szükség van, amelyik lenyeli a petéket - ez a köztes gazda lehet gyík, béka, földigiliszta, vagy akár a BOLHA is. Házi kedvencünk a köztigazda elfogyasztásával fertõzõdik meg, és kialakulnak benne a kifejlett galandférgek. A kutya és a macska leggyakoribb galandférge a Dipylidium caninum (uborkamag képû galandféreg), melynek köztigazdái a BOLHÁK!"


[link]

2012. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem igaz.Deha most fogadtad örökbe,akkor mindenképpen féregtelenítsd.
2012. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Platypus - szokás szerint - helyes választ adott, és eddig ő az egyedüli...

Én is pár hónapja olvastam, hogy ha pl. férges macskából átugranak a bolhák az emberre, akkor mi is megfertőződhetünk. Szóval ez igenis valós veszély, a legtöbben nagyon okosnak tartják magukat és 0-24-ben kampányolnak az ivartalanítás mellett és mindenbe beleszólnak, a bolhákról azonban azt hiszik, hogy ártalmatlanok, csupán "megcsípnek" és kész. Pedig ez egyáltalán nem így van.


Tehát igen, a bolha és egyes férgek általában együtt járnak.

2012. dec. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönjük Platypus-nak!

Én is keresgéltem róla, de nem találtam. Mindent meg nem tudok fejből.

2012. dec. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!