Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalhatnak így a bolhák?

Meghalhatnak így a bolhák?

Figyelt kérdés

van egy fekete párna amire mindig fekszik cica, és most láttam, hogy tele van pici fehér izékkel, amit én bolha petének vélek.

Ha berakom mosógépbe és kimosom attól kijönnek vagy is meg halnak? Hány fokon mossam? (fekete párna - de nem baj ha veszít a színéből)



2012. dec. 6. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Vizsgáld át a cica szőrét: ha bolhás, fogsz találni bolhát is, bolhaürüléket is. Ha nem, akkor (amennyiben nincs rendszeresen féregtelenítve), bélférges. Bár a szakemberek azt mondják, ahol bolha van, ott bélféreg is.
2012. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jah igen azt nem írtam, igen a macska bolhás, méghozzá nagyon durván. Most fogadtam örökbe (egy nénitől) vasárnap már volt egy elég alapos bolhátlanító fürdés (vagy 40 bolhát sikerült kiiktatnom), de még van bőven.

Szóval akkor az bolhapete?

Egy alapos mosással ki tudom szedni őket a párnából? Vagy a mosás kevés?

2012. dec. 6. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Fürdetéssel nem jön le. Stronghold nevű anyag viszont leszedi. Kb. 2ezer forint egy macskára, állatorvos elmagyarázza, hogyan kell (fel kell szúrni a tubust és a nyakába csöpögtetni ami benne van).


Ennél olcsóbb szerek is vannak (pl. neostomosan csak kb. 400 ft), de azok közel sem olyan hatásosak.


A petéket kb. semmi sem irtja ki, de ez nem is gond, mert az összesen amúgy sem tudnád. Ha látod, hogy bolhás a macska, akkor meg kell strongholdozni. A stronghold 3-4 hétig védi a cicát, ez alatt a peték kikelnek, bemásznak a cicába, ott pedig megdöglenek.


Általában 1, max. 2 stronghold kezelés végleg eltünteti a bolhákat.

2012. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
van még advantage és frontline combo rácsepegtetős bolhaírtó is, illetve azt szokták még javasolni, hogy neostomosanos vízzel kell lepermetezni a cica fekvőhelyét, kicsit büdös az igaz de legalább elpusztítja őket :)
2012. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 -Evetke- ***** válasza:
Nyáron én is küzdök a bolhák ellen, kinti-benti cicáim vannak. A macskát cseppekkel és bolhátlanítom (az advantage nem rossz), és a lakáshoz a Freschnapfban lehet kapni mindenféle sprayt és port is, de a por nem kívánt reakciókat idézhet elő a macskánál. Szóval takarítás, fújdogálás....
2012. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 -Evetke- ***** válasza:
Régen elég volt a nyakörv, de pár éve már a legdrágább sem használ.
2012. dec. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ki is mosod, ha a cica bolhás úgyis újra meg telik bolhával. Szerintem irtsd ki a bolhát a párnáról és a cicából is.
2012. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!