Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyajegy vagy betegség?

Anyajegy vagy betegség?

Figyelt kérdés

A cicámnak a füle tövében, a homlokán van mindkét oldalon 3-4 közepes méretű anyajegyszerű képződmény, és ott a szőre is ritkásabb.

Nem tudom eldönteni hogy ez normális-e, vagy valami betegség tünete. Én már így "kaptam" a macskát, állatorvos megnézte, egészséges.

Viszont csak utána vettem észre ezt, az orvos vagy nem szúrta ki, vagy nem törődött vele.

Más furcsát azóta sem láttam rajta, így nem vittem vissza.

Elég nagy trauma neki az utazás, 4 nap múlva költözünk, addig nem szeretném felizgatni feleslegesen újra.

Mi a véleményetek?

Lehet hogy csak ilyen fajta? Jó kis hátsókerti katyvaszféle cica :)

Ha szeretnétek később megpróbálom lefényképezni, most nem túl jók a fényviszonyok idebent és semmi nem látszana belőle. Azért nem szeretném közvetlenül szemen vakuzni :)


2012. dec. 7. 08:42
 1/4 A kérdező kommentje:

Megjegyzés, nem vakarja.

Bolhás volt, a füle mögött vakarózott de már kapott bolhairtót.

2012. dec. 7. 08:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet gomba is, mindenképp nézesd meg szerintem. Volt egy cicám, neki belül foltos volt a füle, de a szőr nem hiányzott sehonnan, megnézték és nála nem gomba volt. Kétesélyes a dolog, szerintem azért nézesd meg mert macskától bőrgombát el lehet kapni. Sajnos tapasztalatból mondom, fél évig tartott, hogy kikezeljék az arcomat.
2012. dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sejtem mire gondolsz. Azon a részen ritkás a szőr ás átlátszik a bőre színe. A macskáknak foltos a bőre. De kép alapján megmondom, hogy tényleg az e. Az enyémnek is van ott folt, fehér macska, de van rajta pár folt.
2012. dec. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok fényképet készíteni, mert a cicának nem tetszik hogy a telefonnal abajgatom :)

Nézegettem képeket macskák bőrbetegségeiről, de egyik sem.

Nem, a bőrgombához sem hasonlít.

Tulajdonképpen rosszul is emlékeztem, mert inkább a fülében vannak már azok az anyajegyféleségek, egy kicsit húzódnak a szőrös területre.

Kiemelkednek, tehát nem foltok :/ Tényleg olyanok mint a kicsit kiálló anyajegyek, barnás a felületük is.

A szőre selymes és egészséges, csak nekem olyan gyérnek tűnik a füle alatti részen, de elképzelhető hogy a szőr a fülébe vándorolt inkább, mert ott aztán burjánzik :D


Köszönöm a válaszokat, úgy döntöttünk a Párommal hogy inkább elvisszük az új állatorvoshoz költözés után.

Biztos ami biztos :)

2012. dec. 7. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!