Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macska húzza a lábát,...

Ha egy macska húzza a lábát, hogyan tudom meg, hogy eltört-e, vagy nem?

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
A törést úgy meglehet állapítani, hogy végigtapogatod a lábát, és úgy könnyen meg lehet állapítani. Nameg a lába formájáról is meglehet állapítani! De biztosat csak az állatorvos tud mondani! ;)
2012. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
A törést röntgennel tudják megmondani.
2012. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Én biztos nem tapogatnám a macskám sérült lábát. Fáj neki, azért húzza! De nagyokosék otthon meggyógyítják majd!
2012. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves "szeretekfőzni"!

Én sem erővel tapogatom meg a macskám lábát, hanem szépen, finoman, és nem húzom, vagy ilyesmi! Nameg, mért gyógyítanám meg otthon? Mindig beviszem az állatorvoshoz az összes állatomat, ha valami nem stimmel vele!

2012. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem neked szólt, hanem aki lepontozott. Bár nem írtam. Meg alapból rosszul vagyok ezektől a kérdésektől, remélem orvoshoz kerül a macska. Tudom az orvos is megfogja a lábat, de ő hozzá értő.
2012. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Akkor bocsánatot kérek!
2012. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát basszus, nézd már meg kérlek, hogy hány óra van! Az nem jut eszedbe, hogy azért kérdezem, mert baromira aggódok miatta? Persze tudom, hogy nektek Budapesten minden nyitva van nonstop. Köszi, hogy kapásból azt feltételezed rólam, hogy állatkínzó vagyok.
2012. dec. 7. 21:23
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem budapesti vagyok. Nem tudom te pontoztál e le, neki szólt, tény, nem írtam oda, rosszul jött ki.

Holnap még elviheted orvoshoz délelőtt, akkor még van rendes rendelés, nem ügyelet.

2012. dec. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1, Először nézd meg, nincs-e benne valahol tüske, üvegszilánk stb. Finoman nézd át, ekkor még ne tapogasd, mert mélyebbre nyomhatod az idegentestet.


2, Óvatosan tapogasd neki végig, érezni fogod, ha valami elváltozás (pl. törés) lépett fel. Ha bizonytalan vagy, akkor kezdd a másik lábával, hogy tudd, milyen a tapintása, ha rendben van.


Figyeld a macskát, a leggyakoribb az izomprobléma (pl. rándulás, túlerőltetés). Gyakori, hogy a macska ilyenkor már 3 lábon ugrál, és folyamatosan felemeli a lábát, de időnként mégis használja a kaparófáját (az ösztön erősebb, még ha fáj is neki, élesíti a karmait). Ilyenkor egyértelmű, hogy nincs eltörve a lába.


Törésnél inkább kinyújtva tartják, nem emelik fel (a felemelés olyasmi, mint amikor a kutya pacsit ad), és sokszor látszatra is észrevehető, hogy ferde, vagy valahol be van dagadva.

2012. dec. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vicuska87 ***** válasza:
52%
Ma vidd el orvoshoz, bármi legyen is a baja (törés, szúrás, húzódás), nagyon fáj a cicának!!!!
2012. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!