Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Ti macskáitok is nyűgössé,...

A Ti macskáitok is nyűgössé, lehangolttá válnak a téli időszakban? Főleg mikor leesik az első hó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két benti cicánk van. Nagyon ritkán pár naponta kis időre kinéznek a kertbe, fél órát sem maradnak kint. Főleg hogy az utóbbi időben egyre hidegebb lett pár percet tudtak kimenni a teraszra és már futottak is vissza 2 perc múlva mert fáztak. A hóra nagyon kíváncsiak voltak és az ablakból nézték,ahogy esik. Ez a 3-ik telük és még ilyen furán nem viselkedtek télen. Eddig is azért minden télen persze sokat aludtak,nyűglődtek,hogy hideg van és nem tudnak kinézni......de most valahogy jobban kijön rajtuk. Teljesen felborul az étkezési szokásuk is, az egyik cicám főleg reggelente nem eszik csak délután lesz éhes.(reggel pedig mindig első dolga hogy eszik egy jót)Ha reggel mielőtt elmegyek kiöntöm neki a tasakos kaját,mire hazaérek látom hogy hozzá sem nyúlt. Van mikor egy nap csak egyszer eszik, vagy csak a száraz eledelt ropogtatja,nagy kedvence a tasakos eledel de egy hete már nem is eszi inkább virslit,sonkákat eszik egyszer egy nap.És kicsit fogyott is az elmúlt időben. Azt hittem,hogy beteg talán,de nem gubbaszt,nagyon kis eleven és többet is kell velük játszani.Beteg nem is lehet,mert alig egy hónapja voltunk velük éves oltáson és vizsgálaton. Csak már zavar,hogy ennyire nyűgösek és keveset esznek :( Pedig tavaly télen híztak, nem fogytak.

Bocsi,hogy ilyen sokat írtam,csak részletesen le akartam írni hogy megy ez nálunk,hogy jobban lássátok a dolgokat :)

A Ti cicáitok szokásai,viselkedése,étkezési rendje megváltozik ilyenkor? És ha igen,hogy kezelitek ezt? Mert én már kivagyok,hogy nem tudok mit adni neki,mert nem eszi meg és válogat is :$ Ahogy tudok,mindig játszok is velük sokat,de csak ott nyűglődnek az ablakban és mennének ki.


2012. dec. 9. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az egyik cicám ilyenkor írtó aktív mivel egyszerűen imádja a havat! :)

A másik viszont szinte csak alszik és egész hajnalban vagy estefelé meg ide oda rohangál ilyenkor muszály játszani vele. Az egyik ilyenkor kicsit kevesebet eszik (az aki folyamatidan alszik este pedig randalírozik). Lehet, hogy azért mert az alváshoz nem kell annyi energia.

2012. dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
58%

2 benti cicám van, akik még az életükbe nem tették ki a lábukat, a lakáson kívülre!

Semmi bajuk, ülnek a meleg radiátoron, vagy fekszenek, és nézik ahogy kint kavarog a hó!

2012. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém depressziós lett és felkötötte magát.
2012. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mecse ***** válasza:

Vicuska válaszát tudnám ide másolni, abszolút nem hat a kedélyállapotukra a kinti idő és ha a tieid ezt a lehangolt kedvet tartják akkor lehet hogy egészségügyi problémára megérné gondolni inkább, a fogyás miatt is mondom ezt.


Tudom hogy írtad hogy nemrég voltatok dokinál, de gondolom akkor ezt nem mondtad, rutinvizsgálaton pedig nem szoktak vért venni vagy efféle, amiből mondjuk kiderülhet ha van valami gond.


Lehet pajzsmirigy gond mondjuk ami máson nem látszik, de a kedélyen igen, meg az étvágyon. Bár az furi hogy mind a ketten. Nem kaphattak el mégis valamit? Nem igazán tudom mitől lehet ez, de nem szoktak ok nélkül kedvetlenek lenni, persze nem ugyanolyan minden napjuk ez teljesen természetes, de ha ez tartós akkor én elmennék orvoshoz direkt ezzel a problémával. Már csak azért is mert az étvágytalanság egy valag betegségnek az első tünete.

2012. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyémek sem tudják milyen idő van kint..:)

Perzsa írni akar,itt szuszog az arcomba..

Nagy kandúr macskám a fotelben alszik. Az előbb megnéztem, él-e még, úgy ki van nyúlva. A harmadik az ágyam közepén alszik..Semmi nem változott macsek ügyben...

Csak a pénztárcám ürül egyre jobban, mert rengeteget esznek

mostanában..

2012. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!