Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes kismamák lassan itt...

36 hetes kismamák lassan itt van az idő várjátok? Mit gondoltok milyen lesz? Nekem első babám és teli vagyok kételyekkel vagyis hogy minden simán menjen ha van olyan aki már szült és leírná nagy vonalakban szüléstörténetét szivesen olvasnám köszönöm

Figyelt kérdés
további szép kismamaságot és jó egészséget nektek

2012. szept. 10. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, én 3 hónapja szültem. Itthon elfolyt a magzatvíz, de mivel totál zárt volt a méhszájam, így valami zselével megindították a vajúdást. 14 órát fájdalomcsillapító nélkül végigcsináltam a férjem közreműködésével, labdára ültem a szülőszobán, feküdtem egyik oldalamról a másikra. Aztán jött az oxitocin vénásan 3 órán át. Na a muri innen kezdődött, mert kaphattam végre kéjgázt. :) A kitolási szakasz elég rövid volt, egy más dimenzióba kerültem szinte. Egy biztos: fájni fájt, de hidd el össze szedi magát az ember ilyenkor. És ki lehet bírni. Azóta a fájdalomra másképp gondolok, és a férjem nagyon büszke rám, hogy méltósággal végigcsináltam a szülést. A mellettünk lévő szobákban kiabáltak, visítottak a nők, én meg csak szuszogtam. :) Pedig korábban szisszentem minden kis fejfájásra, havi görcsre.

Viszont amit tanácsolok: nagyon figyelj arra, hogy ha vajúdás alatt wc-re kell menned, akkor teríts az ülőkére papírt vagy töröld át fertőtlenítős kendővel. Mert én 2x elmentem wc-re még az elején, és szerintem onnan kaptam fertőzést, ami "felszállt" a babához. Így kapott a picur 1 naposan antibiotikumot. Bár kitudja, 17 óra alatt elég sokan megvizsgáltak. A kislányom makkegészséges egyébként azóta is. Csak egy tanács tőlem! Könnyű szülést, és ne aggódj! :) Puszi

2012. szept. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy leírtad meg a tanácsodat is nektek meg jó babázást hülye kérdés de mikor elfolyt a magzat víz milyen érzet volt meg mit csináltál lehet hülyén fogalmaztam meg
2012. szept. 10. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem tőlem kérdezted, de nekem olyan érzés volt mikor elfolyt a magzatvíz, mintha bepisiltem volna. Főleg, hogy tényleg nagyon kellett, arra ébredtem fel. :) Utána vittek az előkészítőbe, be a műtőbe, és azonnal császároztak.
2012. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
már előre meg volt beszélve a császár vagy valimi baj volt?
2012. szept. 10. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ma vagyunk 36+2 hetesek.Első baba szintén :)

Mit gondolok milyen lesz? Nem gondolok semmit. Illetve úgy állok hozzá,hogy nem adják ingyen azt a gyereket, de ki fog jönni, és bármilyen is lesz az élmény, akkor és ott csak az fog számítani h már a kezemben tarthatom :) Nem félek a szüléstől egyébként! Apa bent lesz velem, és tudom h ez nagyon sok erőt fog adni nekem.


Boldog babavárást, és ne aggódj!

2012. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Félig meddig meg volt beszélve. Túlhordással feküdtem bent, mikor a 40+2 heti uh-n kiderült, hogy faros a baba. Annyi haladékot kaptam, hogy várunk még, hátha visszafordul, ha nem, akkor a 41. héten császár. Volt még egy uh 40+5 hetesen, ott is faros volt, mondta a doki, hogy 2 nap múlva reggel császár. Haha, a lányom másnap reggel másképp döntött. Ja, és nagyon durván meconiumos volt a víz is. Szerencsére csak emiatt kellett a császár. Utólag kiderült, hogy valószínűleg azért nem bírt visszafordulni, mert a nyakán volt a köldökzsinór.
2012. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: tényleg olyan mintha akaratlanul is pisiltem volna. Szaladtam is rögtön a wc-re, pisiltem egy igazit, de az átlátszó folyadék még ezután is szivárgott. Úgyhogy tudtam, hogy az a magzatvíz. Beraktam a bugyiba egy extra vastag betétet, és tök nyugodtam telefonáltam a férjemnek. Azt hittem korábban, hogy fogok pánikolni, hogy Úristen, Úristen... De nem így volt. :)
2012. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi: lefeküdtem vízszintesbe, és vártam a férjemet. A szülőszobás motyóm már az ajtóban volt. Tanácsolták, hogy ha jól érzem magam, akkor otthon zuhanyozzak le még a kórházba menetel előtt. Én ezt akkor el is felejtetem.
2012. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!