Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csoki mániás cica? (többi lent)

Fannybaba8 kérdése:

Csoki mániás cica? (többi lent)

Figyelt kérdés
A cicám csoki mániás... Ha eszek egy nápolyit/csoki szeletet egyből ott terem és kikapja a kezemből (elveszem tőle) de sokszor megeszik belőle egy kicsit. Mindene a csoki nem kap amúgy de nem lehet enni mert ő elveszi harc árán is...Mit tegyek?

2012. dec. 11. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam,hogy egy macska ennyire szeretné a csokit.Ne hagyd,hogy elvegye tőled,mivel a csoki tartalmaz egy olyan anyagot(most nem tudom mit)ami a macska számára mérgező.
2012. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem hagyom már ott tartok hogy csak akkor eszek amikor alszik mert ez már megszállott csoki lopó..
2012. dec. 11. 17:30
 3/10 Mecse ***** válasza:
100%

Teobromin az az anyag amire az első válaszoló utalt, és igen, nagyobb mennyiségben illetve folyamatosan adagolva árt a macskának. Szívritmusa megbolondulhat tőle illetve tremort, görcsöket okozhat a csoki cicáknál.


Ha néha egy falást megeszik attól nem lesz baja, de ha ennyire erőszakos akkor edd másik helyiségben a csokit vagy neveld rá mondjuk vízipisztollyal hogy ez nem kívánt viselkedésforma. Ez időigényes, de megéri, szerintem neked is jó lenne nyugodtan étkezni a saját otthonodban.


Tuti lesz mondjuk olyan válaszoló aki ide fogja írni hogy az ő macskája egész életében zabálta a csokit és semmi baja nem lett (ez standard dolog az ilyen kérdéseknél).

Általánosságban azonban ártalmas.

2012. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó.: Nagyon köszönöm a segítséget.:)
2012. dec. 11. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó neki a csoki, és nem is érzik az édes ízt.



Off:

Mecse, kiegészíteném az észrevételed, és én is "nagyon várom" a hasonló hozzászólásokat ;)


az ő macskája egész életében zabálta a csokit és semmi baja nem lett.....

így is sokáig élt, öreg volt 6 éves, és amúgy is autó ütötte el

2012. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mecse ***** válasza:
100%
Pont erre gondoltam, igen :DDDDDD Megélte a 6 éves aggastyán kort.
2012. dec. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nálunk ünnepekkor szoktak kapni sütit. persze nem sokat, csak 1-2 falásnyit cicaméretekkel nézve :) eddig bajuk nem lett, hiszen nem minden nap kapnak (hanem csak évi 3-4szer) és akkor sem sokat.

a legöregebb cicánk 15 lesz tavasszal, a legfiatalabb nyáron született. a többiek olyan 4-10 év között vannak.

viszont tényleg nem egészséges ha sokat vagy gyakran kapnak ilyesmit. szóval óvatosan ezzel a csokilopással, mi pl úgy oldjuk meg, hogy kizárjuk a szobából addig őket, amíg megesszük a sütit/csokit. jó persze apum néha ad nekik...aminek nem örülünk anyuval, de ez se túl gyakori szerencsére.

szerintem is a vízipisztoly lesz a legjobb megoldás. nálunk bevált az asztalon járkálás problémájának megoldásában :)

néha ehet 1-2 falat nasit (cicaméretekkel nézve 1-2 falatot. tehát pl azért nem több kocka csokit...) de ne vidd túlzásba.

2012. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem semmi! :) Titokban kell enned a csokidat. :)

Három cicám van, még nem is kóstolták meg a csokit. Azért jó, hogy ezt olvastam, a szaloncukros papírral nagyon jól tudnak játszani. Résen leszek, figyelem őket, nehogy rákapjanak..

2012. dec. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Természetesen sosem kap de ha ott hagyunk egy nutellás kenyeret csak fél percre máris rá veti magát. Rengeteg cicánk volt de ilyet még sosem láttam hogy egy macska ennyire szereti az édességet
2012. dec. 11. 19:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne is mondd.. Most volt Mikulás, kaptunk a húgommal egy rakat csokit, és el kellett dugnom a macskáim elől a fiókba, mert kibontották a húgom csokimikulását! :DD

Amúgy én nagyon ritkán adok nekik egy kockát, de többet semmiképpen sem, tudom, hogy nagyon ártalmas nekik hosszútávon.

2012. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!