Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jól szigetelt cicaházban,...

Jól szigetelt cicaházban, fűthető párnával kibírja odakint a téli fagyokat a macskám?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 10:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%
Ha ennél jobbat nem tudsz neki biztosítani, akkor lehet hogy nem kellene tartanod cicust-kutyust.
2012. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lényegesen jobb, mintha semmije nem lenne, de ez sem biztosíték, főleg, ha nem a házában tölti az éjszakát, hanem a km-eket teszi a területe védelmében. De ha ennyit rászánsz, már be is engedhetnéd a macskát.
2012. dec. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ a másodiknak! Tehát úgy gondolod, hogy a ház+fűtött párna nem elég. Akkor majd nehezebb napokra kialakítok neki valami benti területet az előtérben. A szobákba nem akarom beengedni, mert még nagyon kicsik a gyerekek.


Első, neked is köszönöm, hogy írtál, még ha a válaszod nem is volt hasznos. Értelemszerűen azért tettem fel a kérdést, mert törődök az állatommal, próbálom neki a legjobbat nyújtani. A cica tavasszal került hozzánk, ez lesz az itt az első tele, ezért szerettem volna értelmes véleményeket, válaszokat kapni, hogy másnál hogyan van. Szóval ne harapj, kérlek. :)

Mindkettőtöknek áldott karácsonyi készülődést kívánok!

2012. dec. 13. 11:40
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok!

Sajnálom, ha a válaszomból nem értetted meg azt, hogy ennyi nem elég ahhoz, hogy biztonságban tudd.


Azért írtam, ha ennél többet nem tudsz neki biztosítani, akkor...

De úgy látszik, szó szerint kellett volna mondanom: nem, nem fogja kibírni, különösen, amikor majd éjszaka mínusz 12-15 vagy még ennél is hidegebb lesz.


Így már érted????

2012. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedvesem, nem ilyen stílusban kéne írogatni annak, aki kérdéseket tesz fel ide. Természetesen megértettem a véleményedet, de a válaszod azt is tükrözte, hogy nem tartasz engem jó állattartónak, valamint hogy nem feltételezed rólam, hogy megoldáskeresésképpen tettem fel a kérdést. Így már érted??? :) Vagy azt írtam volna, hogy "képzeljétek, meg akarom fagyasztani a macskámat"? Hát nem ezt írtam. :)

Ha segíteni akarsz a válaszaiddal, akkor az írásod valóban segítséget kéne tükrözzön, ha pedig csak rossz napod van, akkor azt ismeretlenül is nagyon sajnálom...

2012. dec. 13. 11:52
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha féregtelenítve van a macska (pár száz Ft-os tabletta), ápolva, nem baja a gyerekeknek. Bár az én gyerekkoromban nem volt elterjedt a féregtelenítés, meg nagyon semmi sem, macskákkal, kutyákkal nőttem fel, semmi bajom nem volt tőlük.

De az előtérbe beengedés az jó lenne.

2012. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, féregtelenített, oltott, teljesen egészséges. Az a helyzet, hogy inkább a cicát félteném a srácoktól, mint fordítva... még kicsik (nem beszélnek), és tartok tőle, hogy nyuvasztani akarnák. Az udvaron is folyton kergetnék, a macskám meg elrohan előlük.
2012. dec. 13. 12:10
 8/20 anonim válasza:
100%
Simán kibírja. A nagyanyám tucatnyi macskát tartott, mind hosszú életű, egészséges jószág volt. Nem engedte őket a házba, mindig a verandán tanyáztak. Télen azt csinálta, hogy a kályhája tetején átforrósított egy téglát, azt ruhákba bugyolálta vastagon, és kirakta a cica dobozába. Be is mentek. Elárulom, még reggel is kellemes meleg volt a "házikóban". Szóval a fűthető párna teljesen oké. Még azt is hozzáteszem, hogy kiskoromban mindig volt macskánk, és volt olyan, aki egyszerűen nem volt hajlandó éjjelre bent maradni. (Anyámék engedték volna.) Nem volt háza, nem volt semmiféle melegpárnája. Reggelre mindig előkerült, frissen, épen. Szóval nem kell túlaggódni...
2012. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Akkor megnyugodtam :) Sok a tudatlan, buta állattartó, aki nincs tisztában sok dologgal, ahelyett, hogy venne egy 300Ft-os tablettát, inkább kizárja a macskát a mínuszokba.
2012. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

12:36-os, igen, rátapintottál egy lényeges dologra. Hogy bent akar-e a maradni a cica? Kb. ezért is tettem fel a kérdést, mert ha kint meg lehet oldani a teleltetést, akkor legyen kint, de azt sem akarom, hogy megfagyjon. Menhelyes cica volt, neki már büntetés a bezártság. Macskaajtót meg nem tudunk csinálni, nem olyan az ajtó.


Második, tényleg ilyen rosszak a tapasztalatok ebben a kategóriában? Többnyire rossz állattartók írnak? Ezen most eléggé elámultam, azt hittem, itt mindenki keni-vágja a témákat, azért bátorkodtam kérdezni én is! :D

2012. dec. 13. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!