Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Biztonságos-e kígyó szállítása...

Biztonságos-e kígyó szállítása postán?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele hogy nem lehetne, de más lehetőség nincsen. Gyakran küldenek madárpókokat levélben. Külföldön kígyókat is szoktak. Tutira túléli az utat?

2012. nov. 28. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ mennyi idő, de maximum kitömni küldheted így, mert levegő híján nem sűrűn fog élve odaérni.

Ha már egy élet (igaz "alsóbbrendű") vedd a fáradtságot, hogy elvidd, vagy olyannak add aki nem szarik elmenni érte. Képzelem hogy gondozná ha érte menni nem tudnak.

2012. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem túl hosszú az út, olyan csomagolásban van, amiben kaphat levegőt és nem tud megütődni, igen.

Én növényeket kaptam már levélben, talán állatokkal is működhet, bár nem a legjobb módja a szállításnak.

2012. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem szállítanak postán élőállatokat!
2012. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Valószínű nem is tudnák a postán, hogy azt szállíttat, de akkor is kész gyilkosság, a csomagokat nem épp centire pontosan és gondosan pakolgatják.
2012. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gyakran küldenek madárpókokat levélben"


Aha, levélben! És amikor ráütik a bélyegzőt akkor a pók belehal a röhögésbe?

2012. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

18:49

Vagy a postai dolgozó a félelembe...

2012. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja ennyi erővel feladhatná saját magát is mondjuk a nyári szabadság alatt Honoluluba 10.000 Ft-ért, olcsón megúszná az utat. Sose hallottam, hogy valaki pókot adott volna fel, pláne nem kígyót.
2012. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

09:23

Én se hallottam. De amúgy nem világítják át ezeket a csomagokat, ha átmegy több országon?

Mert amit írtál, hogy valaki feladja magát, én komolyan el tudom képzelni, hogy történt már ilyen, vagy vannak akik megpróbálnák (a híradóban is látjuk, mik történnek olykor, az emberi hülyeség határtalan).

Ráadásul nagyon ki szoktam azért borulni, hogy ha idegen, az adott helyen nem honos állatot hoznak be akkor az a szabadban felboríthatja a környék ökoszisztémáját vagy faunáját vagy mit (elnézést, nem emlékszem már, hogy fogalmazták ezt meg).


Amúgy ki az a hülye, aki ilyenbe belemegy?

Azért a kígyók és pókok bele szoktak kerülni pár ezer forintba, pláne postaköltséggel. Ha az illető feladja, de elpusztulva érkezik meg, akkor mi történik? A címzett nem akar fizetni, hiszen az állat már nem él. A feladó hisztizni fog, hogy neki ki fizeti meg a kárt, és akkor most neki se kígyó, se pénz, követi a pénzét...

Ha már az nem érdekel valakit, hogy jól bánjon szegény állattal, akkor legalább ebbe gondolna bele.

Én biztos nem mennék bele ilyen "halva született" üzletelésbe.

2012. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem,nem éli túl,de te sem,ha véletlenül az én kezembe kerül a csomagod...
2013. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

!!!

=D

2018. okt. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!