Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elméleti kérdés:Ha a macskátok...

Elméleti kérdés:Ha a macskátoknak, kutyátoknak valami baja lenne és nem volna állatorvos a közelben, akkor tudnátok vele mit kezdeni, hogy meggyógyuljon, vagy orvos híján elpusztulna?

Figyelt kérdés
Mennyire tudjátok,hogy a leggyakoribb betegségekre mit kell adni?
2012. dec. 15. 19:19
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egyszer az egyik macskám alig birt nyelni.3 nap alatt olyan lett,mint amilyen volt is.Kutya alig akart enni,azt is elintéztem.Egyik sem pusztult el.Amúgy meg most is feltaláltam magam és a macska már alig tüsszög egyet fél naponta.Súlyos állapotról meg szó sem volt,attól még,hogy nektek minden halálosnak számít.Nem értem mi abban az érthetetlen,hogy NEM BIRTAM ELVINNI.Nem arról van szó,hogy nem akartam.
2012. dec. 16. 10:46
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha "kicsit beteg" akkor nem pusztul el orvos híján. Erre voltál kíváncsi?

Nincs lábad, vagy miért nem tudtad elvinni? Egy újabb hablatyoló. Büszke vagy most magadra?

2012. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
De gyakori betegség a parvo, aki nem oltja a macskáját, pl. te. Azt, hogy gyógyítanád?
2012. dec. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az én cicám vesebeteg. Ezt hogyan diagnosztizálnád otthon? Millió tünet, de sok betegségre mutathat (diabetesre, pajzsmirigyre is gondolhatnál). Mivel kezeled a súlyos kiszáradást, hogyan diagnosztizálod az emelkedett karbamid és keratinin szinteket? Nos?

Fertőző hashártyagyulladás: hogyan diagnosztizálod? Mit adsz neki? Szép lassan elmegy a cica. Nem fog meggyógyulni, magától meg nem szedi össze magát.

Ezek elég gyakori betegségek, csak szólok. Nem mellesleg A Macska magazinban van mindig Homeopátiás cikk, de véleményem szerint nem a tulajdonos feladata a betegség meghatározása - máskülönben félrekezelés lesz.

2012. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Be van oltva.

Pont azért kérdeztem,hogy ne kezeljem félre.

Lényegtelen,hogy miért nem birtam elvinni,pár nap múlva el birom,de én azt kérdeztem,hogy addig mit adjak neki.Persze ezt nem hangsúlyoztam ki,de az mit számít?

Ha nem volnátok ennyire rosszindulatúak,akkor a kérdésre válaszoltatok volna.

2012. dec. 16. 21:18
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Pont azért kérdeztem,hogy ne kezeljem félre.

Lényegtelen,hogy miért nem birtam elvinni,pár nap múlva el birom,de én azt kérdeztem,hogy addig mit adjak neki.Persze ezt nem hangsúlyoztam ki,de az mit számít?

Ha nem volnátok ennyire rosszindulatúak,akkor a kérdésre válaszoltatok volna."



pont nem. pont azt kérdezted hogy asaját kutyánkat macskánkat tudnánk e gyógyítani ha beteg lenne. nem azt hogy a macskád beteg és amig nem tudod elvinni dokihoz mit csinálj... amugy meg lehet szerencséd volt hogy meggyógyult, de lehet olyan baja is amit dokinélkül nem lehet gyógyítani és halálos.. de előfordulhat olyan is hogy azt hiszed meggyógyult mert nincs semmi baj aztán pár nap múlva elpusztulva találsz rá..

2012. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

példa egy orvos válaszol rovatból:



Tisztelt Doktor Úr!


Két dologban szeretném kérni a segítségét. Három cicám van és mindhárom már régóta köhög, még nyáron is. Közülük ez egyik nagyon csúnyán, "mélyrő"köhög és nagyon összerázza a kis testét. Az ételébe ˇImunionˇ/nem bizos hogy pontos a név/ port keverek, naponta kétszer és ez valamennyire visszaszorítja a köhögését. Halottam a z Enroxil 15 mg. kapszulárol, arre a problémára megoldás lehet. Következő kérdésem a cicáknak és kutyusoknak adható szérztáppal kapcsolatos. Kérem legyen szíves jó minőségű és viszonylag olcsóbb márkát javasolni. Kérem, mi a vélamény a Dax-ról. Válaszát előre is köszönöm.


Tiszelettel Anna. Nyíregyháza, 2010.01.20.



Dr. Gargya Sándor állatorvos válasza:


Kedves Anna!



Annak, hogy ilyen régóta köhögnek a cicák számtalan oka lehet (vírusos betegségek másodlagos bakteriális felülfertőzéssel, tüdőférgesség, keringési zavarok stb.....).

Sajnos vizsgálat nélkül botorság lenne bármiféle kezelést javasolni a cicáknak, amíg pontos diagnózist nem tudunk felállítani.

Száraztápok közül az igazán jó minőségűek sajnos sokba kerülnek egy összegben kifizetve, de a napi etetési költség sokszor kevesebb, mint egy közepes, vagy rosszabb minőségű táp esetében. Mondhatnék néhány tápot, de ez sajnos reklámnak minősülne. Amit tudok javasolni, hogy az állateledel forgalmazó cégeknél érdeklődjön, sokszor akciósan is nagyon jó minőségű tápokhoz lehet hozzájutni.


Tisztelettel Dr. Gargya Sándor

2012. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért sántít amit írsz, mert ha beteg a macskád és nem tudod elvinni, akkor felhívod az orvost és tanácsot kérsz, nem pedig akár egy 10 évesre hallgatsz, aki itt névtelen ír valami nagy butaságot.
2012. dec. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Egy másik kérdésben úgy tettem fel a kérdést.Itt van pár sorral lejjebb.Mindegy.

Errefelé macskához nem jön ki az orvos.Amikor a másik volt beteg,akkor az állatorvos azt mondta,hogy vágjuk bele egy zsákba és majd megnézi.Hogy mondhat egy állatorvos ilyet?

Nem magyarországon élek,itt nem úgy állnak a dolgokhoz,mint ott.Heti két nap van bent az állatorvos,akkor is csak pár órára.

2012. dec. 16. 23:06
 20/23 anonim ***** válasza:

Hol élsz, ha megkérdezhetem? Románia?

Itt minden városban van több orvos, ügyelet is, kisebb településeken is van, kisebb falvakba meg kijön az orvos. Telefonon pedig bármikor el lehet érni őket.

Ezért nekünk a kérdés alapból értelmetlen.

2012. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!