Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosok! Mi lenne a...

Állatorvosok! Mi lenne a véleményetek egy olyan kollégáról, aki elaltatna (kivégezne) egy egészséges fiatal kutyát pénzért?

Figyelt kérdés
Nem a gazda kérésére, hanem egy ismerősének a felkérésére, aki megzsarolta a kutya gazdáját.

2012. nov. 10. 10:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bűnöző. (Nem vagyok állatorvos)
2012. nov. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég egybehangzó lesz a vélemény... Nem csak az állatorvosoké, hanem az embereké is akinek van egy kis jóérzése. Undorító.
2012. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez azért többet kellene tudni. Miért tudta megzsarolni az az illető a gazdit? Egyáltalán mivel? Nem lehetett állatmenhely segítségét kérni? Volt már itt ilyen eset, hogy egészséges kutyát volt kénytelen elaltatni az orvos, különben kínok közt végeztek volna velük, mert a menhely tele volt. Most még jobban megnőtt a kóbor kutyák száma, egyrészt mert folyamatosan születnek a kiskutyák, másrészt mert a kötelező chipeztetés miatt sokan inkább megszabadulnak az állataiktól. Mit tehetne egy állatorvos?


Nem az orvost védem, a mi városunkban is egy szadista, hozzá nem értő, állatgyűlölő "orvos" van, aki teheti, máshoz viszi a jószágát, vagy összeáll a környék, és közös költségen lehívnak oltatni egy másik orvost, de bővebb kifejtés nélkül nem lehet véleményt nyilvánítani a szóban forgó doktor a tettétől. És minden éremnek két oldala van...

2012. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
mocskos pénzszerzésről, pereskedéssel való fenyegetésről lett volna szó, aminek egy szegény kutyus látta volna kárát az ő halála kellett a zsarolónak bosszúvágyból. Ezt az állatorvos mindvégig tudta, és végignézte. Még azt is finoman ecsetelgette, hány injekcióval fogja kivégezni a kutyát, és ez milyen hatással lesz a szervezetére. Szóval nem véletlenül belecsöppent, vagy rákényszerült helyzetről volt szó, hanem előre megfontolt, tudatos döntésről.
2012. nov. 10. 12:40
 5/16 A kérdező kommentje:
mint megtudtam, ilyenkor az állat nem csak "egyszerűen" elalszik, hanem iszonyú fájdalmakat él át, és haláltusájában kiszolgáltatottan fekve összekakálja, összehányja magát és rángatózik, mire a méreganyag eljut az egész testébe. Az sem mindegy, hogy egyből szívbe adják vagy nem az injekciót.
2012. nov. 10. 12:46
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

"mint megtudtam, ilyenkor az állat nem csak "egyszerűen" elalszik, hanem iszonyú fájdalmakat él át, és haláltusájában kiszolgáltatottan fekve összekakálja, összehányja magát és rángatózik, mire a méreganyag eljut az egész testébe. Az sem mindegy, hogy egyből szívbe adják vagy nem az injekciót."

Ezt bizony nagyon rosszul tudod. Láttál már egyáltalán altatást? A kutya simán elalszik, nem küzd, nem szenved, egyáltalán semmi fájdalmat nem érez közben.

Szerintem nem lehet ilyen egyoldalúan elítélni az állatorvost. Persze az kötelessége, hogy a gazdát megpróbálja jobb belátásra bírni, például, hogy adja menhelyre a kutyát, de ha nem vállalja a kutya elaltatását, akkor bizony a legtöbb ember saját kezébe veszi a dolgokat. Ilyenkor nem ritka a megkínzott, agyonlőtt, határban kikötött, vízbe fojtott kutyák esete és tudnám még sorolni. Szerintetek ez jobb annak a szerencsétlen kutyának, minthogy fájdalommentesen elaludjon? Mert szerintem nem. Az képzelhetitek milyen gazda lehet, akinek egyáltalán felmerül a fejében, hogy egy egészséges állatot elaltasson, nem fog jobb belátásra térni, ha az állatorvos elutasítja. Ennyi a véleményem az altatásról.

A szóban forgó esetről nem tudok nyilatkozni, mert nem írtad le a konkrét esetet.

2012. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
te állatorvos vagy, vagy nem? mert ha nem, akkor lehet jobb lenne megkérdezni erről egy állatorvost, hogy mit érez a kutya altatás során. egyébként meg biztos van más megoldás mint az altatás egészséges állat esetében. ideiglenes befogadó pl. Akiket én ismerek állatorvosokat, mind megrökönyödtek ezen, és azt mondták SOHA nem tennének ilyet.
2012. nov. 10. 13:51
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok állatorvos, de dolgoztam már állatkórházban és láttam nem egy altatást, egyik során sem érzett semmit a kutya. Az állatorvosok meg nyilván azt mondták, hogy soha nem tennének ilyet, mert ezt akartad hallani, egyébként nem biztos, hogy valóban így is cselekednének.
2012. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tapasztalatból tudom, hogy van másféle "altatás". Itt tudtam meg a gyakorin, amikor elpanaszoltam, hogyan "aludt el" 10 évvel ezelőtt a kiskutyám.

Megkapta az injekciót. Nem vénába kértem, hogy lassabban aludjon el, úgy éreztem, az a néhány plusz perc, másodperc is csodálatos, amit még együtt tölthetünk. Azt gondoltam, szépen, békésen álomba szenderül majd a karomban.

De az injekció után jött a pokol. Sírt, zokogott, iszonyatos haláltusát vívott. Csókolgattam, hogy megnyugtassam, de hiába. Azt hittem, annál jobban már nem szenvedhet, mint amit a rák okozott neki. De tévedtem. Az a néhány perc maga volt a pokol. Nem értettem, még sose éltem át altatást. De ez nem elalvás volt. És itt tudtam meg a gyakorin, hogy légzésbénítót kapott a kiskutyám. Iszonyatosan pipa lettem, 10 év után reszkető hanggal felhívtam az állatorvost, hogy mit adott be ezek szerint a kutyának. Nem tagadta. Azt mondta, 10 éve még ez volt az általános orvosi gyakorlat. Egyszerűen a gondolkozásmódban még ez egy teljesen elfogadott injekció volt. És hogy szerencsére az unióban ezt az injekciót betiltották és ma már ilyen nem fordulhatna elő.

Megértettem, de elfogadni nem fogadom el soha. 10 évvel ezelőtt is altatásnak hívták az altatást és nem légzésbénításnak. Magyarul hívták annak, nem valami uniós ország nyelvén. És az én kutyámat mégis így ölte meg az a sintér. Soha nem bocsájtom meg neki.

Biztos vagyok benne, hogy bár tiltott ma már az az injekció, van aki még ma is azt használja. Ezért ha valaki ilyen döntés előtt áll, tájékozódjon előre és mindenképp legyen a kutyája mellett az utolsó pillanatokban, nehogy spórolás címén úgyse látja a gazdi felkiáltással azzal a szörnyű injekcióval öljék meg a kutyáját.

2012. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Na igen, erről beszéltem. Én nem vagyok állatorvos, állatvédőktől hallottam ilyen rémségekről, és nem is akarok vitatkozni az előttem szólóval, mert nem értek a témához. De az biztos hogy több féle "altatás" létezik, amit az állatorvosok pontosan tudnak hogy mi micsoda. Amikor az az állatorvos el akarta altatni a kutyát, mivel bosszúvágy volt a kiváltó ok, biztos hogy nem ezzel a sima "nem érez semmit a kutya altatás-os" megoldással tették volna el láb alól, mert ismerem azt az embert, és mérhetetlen gyűlölet lakik benne emberek és állatok felé is. Akkor mondták az állatmentők, hogy volt olyan állatorvos, aki levegőt juttatott a szívbe spórolásként, és a gazdáknak meg beadta hogy altató injekcióval álomba ringatta szegény állatot. Ezekről mind tudnak az állatvédők, jelen esetben mindkét szóban forgó állatorvost ismerjük személy szerint. A kérdés, hogy mikor fog végre valaki felszólalni ellenük.
2012. nov. 10. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!