Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kitaláltam vmit, érdekelne...

Kitaláltam vmit, érdekelne tapasztaltabb macskatartók mit gondolnak róla?

Figyelt kérdés

szóval a cicám elég vad, nagyon sokat harap ez az elsőszámú probléma amugy meg totál nem bírja a simogatást, meg ha 2 percnél többet vesszünk ölbe (alapvetően elfogadom a vadságát meg az emberundorát, de kicsit szeretném megnevelni). szóval azt találtam ki h amikor látom rajta h irdatlaan hisztis és harap minden egyes mozdulata kicsit erősebben megfogom a grabancát, és úgy hangosabban mondom neki h NEM SZABAD.

(hozzáteszem mielőtt bárki mondaná soha semmilyen körülmények között nem ütöttük meg, soha semmilyen erőszakot nem alkalmazunk ellene, de nagyon korán elhagyta anyukája (kb 2 hetet ha vele töltött max 1 hónap, és a testvérei iszonyat hamar elvették mellőle) mi 2 hónapos korában fogadtuk be.)

kan, féléves ivartalanított.

na z ötletről mit gondoltok?

ha hülyeség elfogadom, nem fogok megsértődni, de kérlek a gonosz kommenteket kerüljétek

köszönöm


2012. dec. 18. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én már rég megtettem volna ezt.
2012. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jah jó tehát akkor nem hülyeség?
2012. dec. 18. 18:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Nem szabad engedni neki, hogy megharapjon. Tudnia kell a helyét.
2012. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én azt is csinálnám, hogy elkezdem az ölemben simogatni, a zsebemben párizsi vagy virsli vagy valami apró falatkákkal. Ha nyugodtan tűri neadjisten dorombol, akkor kap falatkákat. Ha harap vagy vadul, akkor hangosan rászólni vagy fújni ahogy a macskák szoktak.
2012. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

igen én is így gondolom, csak első macskám, és őszintén szólva fogalmam sincs meddig mehetek el vele, nevelés szinten, de ez a grabanc dolgon régóta gondolkodom és akkor utána ugye totál lenyugszik, meg mikor megfogom azt ugye nem kell részleteznem milyen lesz egy cica :)

meg azért se gondoltam hülyeségnek mert ugye anyukája nem igazán volt szegénykémnek, "anyaként" megfogm a grabancát akkor hátha kicsit megszeppen...

de közsönöm

2012. dec. 18. 18:38
 6/13 A kérdező kommentje:
igen erre is gondoltam sőt próbáltam is a jutifali dolgot, de akkor meg megeszi és mint egy tipikus macska fogja magát és kiugrik az ölemből...
2012. dec. 18. 18:39
 7/13 A kérdező kommentje:
de köszönöm lehet próbálgatom majd az is! :)
2012. dec. 18. 18:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én macskám (kandúr, ivartalanított, már 6 hetesen elválasztották) is harap és nem vált be. Erőszak csak erőszakot szül ebben az esetben, bepánikol és még jobban menekülni akar vagy védekezni. Úgyhogy én csak testjelekkel és hanggal neveltem. Ha harapni akar, akkor egyszerűen otthagyom amíg lenyugszik. Azt meg el kell fogadni, ha nem akar kézben lenni. Vannak olyna macskák akik olyanok mint a rongybaba, ott maradnak ahova teszed, de nekem pl még egy ilyen macskám sem volt.
2012. dec. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is voltam hasonló helyzetben. Az én macskámnál nem jön be az ilyen jellegű fegyelmezés, sőt, csak dühösebb lesz a szigortól.... Én azt tettem, hogy ilyenkor szépen leraktam az ölemből, és nem álltam vele szóba, amíg nem kedves megint, illetve még egy kicsit tovább. Rá se néztem, egyszerűen úgy tettem mint aki nem vesz róla tudomást. Ez pedig zavarta, és megint azt akarta hogy vele törődjek. Jött nyarvogott, dörgölőzött, békülni akart, de nem törődtem vele amíg fel nem adta a puncsolást. Amikor feladta, akkor már megsimogattam megint. Párszor ezt el kellett játszani, de bejött. Szépen lassan megtanulta, hogy ha harap, akkor levegőnek van nézve, és ez nem jó neki.
2012. dec. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám felnőttként került egy mentett cica. Ő is harapott, de nem egyszerűen csak a kezünket, hanem amikor el akart érni valamit, tekergett a bokánk körül és egyszercsak váratlanul ráfordult a lábfejünkre és azt harapta meg. Nem volt fájdalmas, csak féltünk, hogy egyszer rátaposunk a buta kis fejére. Mikor harapott, megfogtuk és 2 ujjal a szájára koppintottunk, szigorú hangon rászólva és utána nem foglalkoztunk vele egy ideig. 2-3 hónap kellett, mire felhagyott vele. Néha próbálkozik azért, de elég rászólni, abbahagyja rögtön. A grabanc megfogást én is próbáltam, de attól csak dühösebb lett.
2012. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!