Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók, a ti cicátok...

Macskatartók, a ti cicátok -mennyire- rombol?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy a kizárólag bent tartott kölyök illetve a már felnőtt macska mennyire rombol a lakásban. (Függöny cibálás, kanapé karmolás macskafa helyett)

Tettek valamit tönkre a lakásban, annyira, hogy ki kellett cserélnetek?

A bőrkanapék mennyire vannak "veszélyben" a cica körmeitől?

A ti macskátok hol koptatja a körmét?

A rombolás személyiségfüggő? Vagy csak azok a macskák okoznak károkat a lakásban, akikre nem jut elegendő figyelem, idő, játék, sokat vannak egyedül?



2012. okt. 4. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

6 macska mellett 10+ évet kibírt a bársony ülőgarnitúra, és végül nem a macskák miatt kellett cserélni :)

a függönyöket csak kölyökkorban piszkálják nálunk :)

összességében felénk nem nagyon rombolnak, egyetlen egy fotel van amit az egyikük karomélezésre használ illetve egy jó nagy falétra, amivel a padlásra járunk fel egy másik cicc kedvence a lépcső mentén :) de kb ennyi a nagy rombolás...na jó a padlószönyegen is szoktak karmot élezni, de annak eredménye, csak akkor látszik, ha 10 centiről megvizslatja az ember :D

2012. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

2 éves hiperaktív sziámi macskánk van, Mózes. Soha semmit nem tett tönkre, a kijelölt kaparófáján (ill. egy falra szerelt cuccon) élesíti a körmeit. Egy hely van neki tiltva, az a konyhapult, de marha sok gyakorlás után megtanulta, a "nem ugrik" kérést (macskáknál nem parancs) és oda nem megy fel. Amúgy az egész lakás az ő területe...

Mivel suli és meló is van ezért elég sokat van egyedül napközben.

2012. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Várok még... :)

2012. okt. 4. 11:14
 4/13 Vicuska87 ***** válasza:
68%

Semmit nem tett tönkre! Minden bőr ülőnk ép, az biztos, hogy odafigyeléssel először meg kell tanítani, és csak utána merem ott hagyni nyugodt szívvel, hogy tudom, hogy nem csinál kárt.

Van nekik cicabútoruk, 1,9 m magas, azon ugrándoznak, és körmölnek!

2012. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég sokat játszom vele, de ennek ellenére is rombol. 2 éves a kisasszony, panel cica. Virág, növény nincs ami megmaradna mellette. Az erkélyen van balkonládában petúnia, kövirózsa. Mindet kikaparja, a kövirózsát behozza, eldugja, majd később megtalálja, széttépi. A petúniát lehugyozta, de úgy, hogy kirohadt, pedig nem pisil büdöset. A benti pálmából a földet kikaparja, a levelét megrágja, beleül a cserépbe.

2 kaparófája van, amiket használ is, de amióta újra van egy nagy szőnyegünk (az előzőt miatta dobtuk ki) azóta megint azon körmöz. Szerintem egyébként ez nem a körmözésre megy, hanem arra, hogy az az övé. Függönyt, kanapét nem bántja szerencsére.


A szőnyegen és a növényeken kívül mást nem rongál, de ezeket miatta kellett kidobni. Szerintem személyiségfüggő igen. Találkoztam már "gonosz" macskával, aki teljesen normálisan volt nevelve, nem volt piszkálva, mégis hülye volt. Amikor 12 órákat volt egyedül (dolgoztam) akkor bizony volt rá példa, hogy tiszta alom mellett a szoba közepére sz@rt, de ez büntetés volt. Amióta többet vagyok itthon, azóta ő sem büntet.

2012. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm ezeket a válaszokat is.
2012. okt. 4. 12:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, bocs ha esetleg ismételnék.

Úgy vettem észre, hogy fajta függő is a dolog. Előző cicám perzsa volt, soha az életben nem kellett rászólni egyszer sem, végtelenül okos kandúr volt, imádtam.

Most van egy sziámi cicám, hát terítőt nem merek az asztalra tenni, mert úgyis belecsimpaszkodik, hiába permetezem vízzel, mindig felugrál, harapdálja a kábeleket, kártékonykodik. Egyszerűen azt csinálja amit ő akar, hiába a hangos szó, a ráfújás... Nem hinném, hogy az a macska rombol akire kevesebb figyelem jut, ugyanannyit foglalkozom a sziámival is. A körmét persze a kanapén koptatja meg a szőnyegen (azt nem bánom). Hozzáteszem a kis sziámi még kölyök, 3 hónapos, ezért sok mindent el is nézek neki, még változhat.

2012. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mecse ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy személyiség-függő nagyban a dolog.


Nekem ragdollom van, panelban. Rendkívül okos óriási méretű kandúr, majdnem egy éves most. Kisebb korában volt olyan hogy levert valamit a polcról (véletlenül), de szándékosan nem rombolt, soha semmit.


A plafonig érő torony-szerű kaparófáján hámozza a körmeit.


Nagyon-nagyon eszes állat, vízipisztollyal meg lett tanítva arra pl., hogy a konyhába nem jöhet be (az egyetlen hely ahova nem jöhet).


Most már annyira bízom benne hogyha mondjuk nem is vagyok a láthatáron akkor sem megy be oda, vagy ha egy méterre tőle a konyhapulton szeletelem a csirkehusit, akkor is ül a küszöbön és nézi. Persze nyávog és mondja a magáét hogy mennyire fel van háborodva hogy ő oda nem mehet be, de ennyi :)


Érti a "nem!" -et, a "na-na!"-t amikor valami nem helyénvalót forgat a fejében. A "gyere" parancsszót is, a neve kimondására pedig bárhol is van a lakásban, nyávogással válaszol :)


Macskákat is lehet tanítani dolgokra, csak sokkal időigényesebb mint a kutyákat. Következetességgel szerintem majdnem mindent el lehet érni.


Én sokat játszom a cicámmal mivel egyedüli macska, próbálom a lehető legtöbb stimulációt belevinni az életébe (én nem is szeretném ha kinti macska lenne, de még kijárós sem), így szerintem kiegyensúlyozott kis jószág, és ezért nem rombol. :)


Mindemellett biztos vagyok benne hogy van olyan cica akivel eleget játszanak, van vele foglalkozva, stb.,és mégis mondjuk imádja cincálni a kábeleket.

2012. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Remélem én is egy ilyen nyugodt, okos cicát fogok majd ki... :)

2012. okt. 5. 11:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Pici kölyök cicám van most, aki egyáltalán nem rombol:) Sok játékot kell neki adni, és ha esetleg a kárpitot karmolná, rá kell rakni a kaparófára.

Igazából személyiség függő. Sok szeretet, odafigyelés, és játék :)

2012. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!