Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jók ezek az interaktív macskaj...

Jók ezek az interaktív macskajátékok? Valaki, aki használ ilyet, mennyire játszik el vele a macska?

Figyelt kérdés

Itt nézelődtem:

[link]


Mennyire jó, ha jutalomfalatokat ehet közben vagy ha macskamenta van benne?

Ilyesmik tetszenek:

[link] /catit/241336

[link] /catit/241314


Gondoltam, egy ilyen érdekesebb lenne nekik , mint a karácsonyfa :)



2012. dec. 21. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még csak videókon láttam, hogy játszanak vele, úgy tűnt, meg vannak érte őrülve. Ha meg macskamentás, akkor gondolom duplán :)
2012. dec. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Gondoltam, egy ilyen érdekesebb lenne nekik , mint a karácsonyfa :)"


Rakd bele a cicát egy üres kartondobozba és félig hajtsd le a tetejét. Az enyém ezzel nagyon sokáig el tudja foglalni magát.

Ezt a linket nézegesd végig:

[link]

2012. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:
35%
Én is szemezek velük, de nem tudom, mennyire érdekelné őket!
2012. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mecse ***** válasza:

Nekem van egy valag interaktív macskajátékom, köztük a második amit linkeltél (a CatIt játék mármint).


A cicám 5 hónaposan "kinőtte" azt, mert ragdoll és a mancsa nem fért bele onnantól kezdve a kis nyílásokba. Addig tetszett neki nagyon mondjuk, most pedig van egy Bergan Turbo Scratcher-je ( http://www.youtube.com/watch?v=yyTc_2zBFNw ez nem az én cicum , csak a játék kedvéért linkelem be), azt imádja, ugyanaz az elv, csak hozzá is tud érni a labdához ami szerintem jobb mintha el van műanyagozva és ügyeskedni kell hogy elérje :)


Van olyanom is amibe jutalomfalatokat lehet rejteni, 3 fajta, mert néha habzsolós a cicám és van hogy a száraz tápját is beleteszem hogy "dolgoznia" kelljen érte. Azokat is nagyon szereti.


pl. ezek vannak nekem amikről jót tudok mondani, egyébként is a kelj-fel-jancsi elv nagyon bejövős a cicámnál:

[link]


[link]


Macskamentára az én macsom nem reagál, most fogom majd a macskagyökeret kipróbálni, kíváncsi leszek hogy vajon az hoz-e bármilyen reakciót.


Ha a te cicád vevő a macskamentára akkor gyakorlatilag bármit adhatsz neki ami azzal van töltve vagy behinthetsz vele akármit és ki fog csattanni örömében tőle :).

2012. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mecse ***** válasza:

Még ezt lehagytam, ilyenünk is van :

[link]


Ennek a koncepciója nagyon remek, és nagyon jól lefoglalja a cicust, viszont a hangja nagyon nagy, így amelyik cica picit is érzékenyebb rá annak nem fog tetszeni.


Erre alternatívaként én ilyenekből vettem : [link]


2 darabot, ehhez felügyelni kell a cicet amíg játszik vele mert ez embereknek készült és ha szétrágja akkor lenyelhet belőle pici részeket vagy a gombelemet amivel megy. Ez nagy sláger nálunk, nem hangos, gyors, ügyes, ütközésre reagálva kerüli ki az akadályokat ami nagyon okos dolog.

2012. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy jók, kábé annyira, mint egy pingponglabda vagy szőrgombóc vagy parafadugó, a macska szempontjából. Kábé ugyanakkora elánnal játszik ezekkel is, mint az általad belinkelt drága játékokkal. Ezeket elsősorban nem azért gyártják, hogy a macskád örüljön, hanem azért, hogy jó sok pénzt tudjanak kihúzni a zsebedből. A macskamentának ugyanis grammját kb. 10-15 Ft-ért meg lehet venni, ezekben a macskajátékokban pedig néhány grammnyi van belőle összesen. Tehát ha 5 grammnyit belevarrsz egy erős, de légáteresztő anyagból készült párnácskába, akkor minimális munkával ugyanebből az árból kb. 50 kis zsákocskát gyárthatsz a macskodnak, ami cirka 10 évre elegendő lesz neki.
2012. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Az a labda gurítgatós tetszik a videóban, el tudom képzelni, ahogy körbeülik és játszanak :) A motoros macskajáték is tetszik, abba az a jó, hogy tényleg interaktív, felhívja a macska figyelmét.

Mondjuk így sem soványak a macskáim, úgyhogy a kajásoktól kicsit félek, hogy majd csak a játék miatt is ennének :)

Láttam boltban macskamentás párnát, kb 300Ft-ért, azzal majd kipróbálom mennyire jön be nekik.

Szoktak játszani kartondobozzal is, meg otthoni dolgokkal, csomó plüssük is van. Az egyiknek van egy kis rózsaszín plüssmacskája, azt szokta hordozgatni és közben olyan hangot adna, mintha a kölykét hívná. Az egyik anyjának tekinti, ő szokta is néha követni :D Most újítanék kicsit, más típusú játékuk is legyen, ezért gondoltam interaktívra.

Megnéztem a karácsonyi linket, igyekszek őket tanítani, a nagyokat már nem is érdekli a fa, de a 3 kicsivel nincs könnyű dolgom sokszor, egymást bátorítják a rosszaságra :)

2012. dec. 21. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!