Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Árva cicus találtunk. Természe...

Árva cicus találtunk. Természetesen nem hagyjuk sorsára. Milyen teendőink vannak vele?

Figyelt kérdés
Az egséz család vérbeli kutyás. Soha nem volt még macskánk, viszont be tudjuk fogadni, gondozni stb., sejtelmünk van a dologról hogy mit hogy, de jó lenne ha valaki tudna valami tippet adni hogyan gondozzuk? Gondolok itt a féreghajtásra? Kell-e neki valamilyen injekciót adni mint pl. kutyáknál parvó ellen? Nagyon pici még, sztem nincs 6 hetes, csak tejet kapott eddig, mikortól lehet áttérni a szilárdabb kajára? Köszönöm szépen a segítségeteket! Minden apróságot, megjegyzést külön köszönök, tényleg nagyon fontos lenne!
2009. aug. 23. 19:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mikor én hoztam a cicát, először orvoshoz vittem , és csak utána haza. nagyon jól tettem: kiderült, hogy rühes a füle. Az orvos vagy tíz percen át törölgette, brutálisan koszos volt. Utána bele is csöpögtetett valamit, és a nyakára kent valami parazitairtót, azért oda, hogy ne tudja lenyalni. Meg kapott féregirtó pasztát is. Szükség is volt rá, volt férge.


Pár nap múlva láttam, hogy tüsszög, és váladékos a szeme. Ismét vissza, macskanátha, antibiotikum, szemcsepp.


A védőoltások csak utána jöhettek.


Ezzel arra célzok, hogy jobb, ha minél hamarabb elviszed orvoshoz, mert az ilyen talált cicáknak nagyon sokféle baja lehet.

2009. aug. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!