Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek? Hogyan csinaljam?

Mit tehetek? Hogyan csinaljam?

Figyelt kérdés
A macskam gyakran jar ki (foldszinten lakom), es a reggel azt vettem eszre, hogy a bal elso labara santal. Nem tudom mitevo legyek, sajnos nincs penzem allatorvosra, esetleg van valmi amit en tehetek, hogy megkonnyitsem a gyogyulas menetet? Bekotozzem? Ha igen, mivel, es hogyan? Alig engedi, hogy hozzanyuljak a serult labahoz, es egyfolytaban alszik. Valakinek valami otlete?
2012. dec. 22. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Betekered valamibe a macskát és meg tudod nézni a lábát. Ha verekedés miatt van sebe netán, lekezeled Betadinnal, vagy bármi más fertőtlenítővel. Arra figyelj, ne nyalja ki, ha sebes.

Aludni meg azért alszik, mert ilyen hidegben sokkal többet durmolnak a maccsok. Vagy jól kifáradt, amikor kint volt.

2012. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hagyd békén, majd ő ellátja magát. Néha, úgy félnaponta ellenőrizd le a sebet hogy nem rosszabbodik-e (valószínűleg nem fog). Ha begyulladna vagy hasonló történne vele, irány az állatorvos. Bekenheted betadinnal is ha akarod, ahogy #1 javasolta, de úgysem fogsz tudni 24/7-ben ott ülni mellette, hogy mikor kezdi el nyalogatni a sebét, egyébként nincs is rá szükség. Ez egy teljesen természetes folyamat, az állatok így tisztítják ki a sebeiket.
2012. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
jaj elnezest, nem pontositottam, ezert ertettetek felre valoszinuleg: semmi kulso serules nem talalhato a laban, szoval vagy megrandult, vagy valami ilyesmi. Ez esetben mi a teendo. Egyebkent koszonom a valaszokat es elnezest az ekezetek miatt:P
2012. dec. 22. 13:13
 4/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy nincs-e eltörve. Ha nagyon meg van dagadva ÉS furcsa szögben áll a lába, akkor jó eséllyel törés, ha csak dagadt, akkor valószínűbb a rándulás vagy ficam, esetleg valamilyen csípés. Törésgyanú esetén érdemes elvinni állatorvoshoz sínbe tetetni, egyéb esetben meg hagyd békén, majd idővel lelohad neki.
2012. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem hinnem, hogy el lenne torve. Csak piciket furan tartja, nem mer/tud raallni. Latszik, hogy o is kimeli, amikor csak lehet. azt sem latom, hogy meg lenne dagadva barhol is, csak szegenyke nyavog, amikor hozzaerek, es ez nyugtalanit. De akkor varok meg, es ha nem mulik el hetfoig nem lesz mas valasztasom, mint dokihoz vinni.(mar ha lesz barki is aki dolgozik 24-en)
2012. dec. 22. 13:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha se külsérelmi nyom, se dagadás nem tapasztalható a lábán, akkor szinte biztos hogy nincs nagy probléma, pár nap alatt ki fogja heverni :)
2012. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
jaj, megnyugtattal:) Nagyon szepen koszonom a valaszokat :) !! ja es persze Kellemes Unnepeket! :)
2012. dec. 22. 13:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogy van a macskád? Az én cicámmal is hasonló a helyzet, tegnap egész nap csak feküdt, és néha morgott amikor simogattuk. De reggelre felkelt, ki is ment, és ma is bent aludt, aztán most megint kiment és a lépcső alatt gubbaszt. Azt vettem észre, hogy az én cicámnak is a hátsó lábával van valami gond, picit felpúposított háttal megy, meg óvatosan. De fogalmam sincs mi van vele :( Bár a tegnaphoz képest sokat javult az állapota...
2012. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Sztem ne csinálj vele semmit , hanem hagyd h meggyógyuljon maga. Az én macskám (4 hónaposan)leugrott az erkélyről , egésznap csak aludt, másnap meg kutyabaja volt.
2012. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 16:02

a púpos hát nem igazán a lábak baját jelenti. Figyeld a cicádat, hogyan pisil. Mert ott lehet inkább a gond.

2012. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!