Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a macskám. Mit adhatnék...

Beteg a macskám. Mit adhatnék neki?

Figyelt kérdés
Így került hozzánk 5 napja. Csipásodik, néha nem annyira néha nagyon, azt le szoktuk neki mosni, viszont már taknyos is és éjszaka óta csak szuszog. Eszik, iszik rendesen, játszani is szokott. Anyám barátnője adott a kislánya gyulladáscsökkentőjéből vagy miből, hogy adjunk neki belőle mert az ő macskájuknak az jó volt. Elvinném orvoshoz de úgy tudom, hogy 2 ünnep között nem dolgozik, szerintem januárban lesz. A szüleim meg nem fognak 40km-t utazni miatta (nem szívtelenek, de most anyagilag kicsit szarul állnak). Mit tehetnénk, hogy jobb legyen neki? Benti cica, meleg van.
2012. dec. 23. 09:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ügyelet mindenhol van? Kétlem. Egy rohadt állatorvost nem találtunk a "városban" még a telefonjuk is ki van kapcsolva. Facebookon egy csaj ajánlott egy nyugdíjas bácsikát, ő nézte meg. Ennyit a nagy állatorvosokról. Vészhelyzetben hagyni kell elpusztulni. Gratulálok nekik.
2012. dec. 23. 13:03
 12/19 anonim válasza:
0%

Elárulnátok, kedves utolsó kommentelő, mégis kitől tud az ember manapság kölcsönkérni? A másik fele miért kell piszkálnia a kérdezőt azzal, hogy vigye gyorsan állatorvoshoz miközben vagy századszorra leírta, hogy nincsen nyitva se ügyelet se semmi a városában. Nyílván vidékről van szó nem Budapestről, ahol egy rakás állatorvos van. És igen vannak olyanok akik állnak rosszul olyannyira anyagilag, hogy nem tudják megengedni maguknak az állatorvost. Az én macskám a két szemem láttára halt meg mert annyira beteg volt. És nem nem azért nem gyógyítottuk meg, mert annyira rohadtúl szerettük látni ahogy szenved hanem mert nem volt rá pénz,hogy elvigyük orvoshoz és nem nem tudtunk senkitől se kérni, se barátoktól se rokonságtól senkitől mert elmaradtunk jó pár számlával. Ennyi. Ez a csóróság. Nem kívánom senkinek sem de nektek se ártana megtapasztalni milyen az, újgazdag idióták...


Kérdező! Én azt tudom neked mondani, hogy próbáljátok meg a fél aspirint, vagy fél panalgorint. Ha eszik és iszik az jó és talán ezek a gyógyszerek segíteni fognak de azért nézz utána a neten. Ja és feltétlen azután kapja meg a kismacska ha evett!

Remélem meggyógyúl:)

2012. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Érdekes az internet csekkekkel senki nem marad el!

Utolsó, szégyeld magad!

Kérdező! A nagyvárosokban van ügyelet, és kb 40km-re mindenkitől van egy nagyobb város.

2012. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Vicuska87 ***** válasza:
55%

Ne adj neki semmilyen mebri gyógyszert, csakis állatorvos javaslatára, ne más hasraütésére!


Ne haragudj meg amit mondok, de ha nincs pénzetek, akkor ne tarts macskát, nem kötelező!

Egy macskával, sok anyagi gond is van, nem csak simogatni kell, meg etetni...

2012. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

1. A humán gyógyszerek akár meg is ölhetik a macskát te nagyokos.

2. Marhára nem vagyok újgazdag, mi is elmaradunk néha a számlákkal és szerintem nem csak magamról beszélhetek hanem az itt válaszolók zömének nevében is. De tudjuk hogy egy állat felelősség, bármikor megbetegedhet és inkább halok éhen mint hogy ne tudjam elvinni a macskámat orvoshoz. Ott a részletfizetés. Ha meg arra sincs pénz akkor szépen bármennyire fáj is le kell adni menhelyen mert ott legalább meggyógyítják.

Állatot még mindig nem kötelező tartani.

Bezzeg internetre mindenkinek van pénze.

2012. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

OFF: Kedves mindenki,aki állítja, mindenhol van ügyelet. Egy megyei jogú városban élek és NINCS állatorvosi ügyelet. Legközelebb 50 km-re van állatkórház, ahol van. Az más kérdés, akinek van saját állatorvosa, sürgős esetben el tudja érni, mint én is. ON

A kérdezőnek: emberi gyógyszert NE adj a cicának. Figyelj arra, hogy eleget igyon és langyos vizes vattával mosogasd a szemét, mert a kamilla nagyon szárít. 27-én biztosan találsz nyitva rendelőt.

2012. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Annyira jó, hogy egyes emberek jobban tudják a dolgokat mint én. Nem vagyunk csövesek, tudunk állatot tartani de a tél mindig ilyen szar, mert a faterom főnöke egy fax és télen alig van munka, ő meg nem fizet rá. Ezért meg kell gondolni, hogy mit csinálunk (most lehet belekötni minden kis szarba, legyen nektek karácsony). Amúgy meg gyerekgyógyszert lehet adni nekik. Az orvos is azt írt fel. Amúgy meg 3000ft az út abba a városba ahol szintén nincs ma rendelés, a következő messzebb van meg nem is ismerjük de sokba van, benzin + munkadíj meg ilyen szarok (tudom, az a pár km nem számít).
2012. dec. 23. 16:59
 18/19 A kérdező kommentje:

Szóval ha nem találjuk azt a 80+ bácsikát aki még igazi orvosnak nevezi magát és hajlandó is megnézni az állatot, akkor nem tudom mi lenne. Így csak 2000 volt az egész.

Amúgy meg kösz a nagy semmit... Az ember jön segítséget kérni azt lehurrogják. Tudjátok nem mindenki pesti akinek mindent a $egge alá raknak és minden 3. utcában van orvos. Csősztök

2012. dec. 23. 17:03
 19/19 A kérdező kommentje:
Ja meg amúgy nem munkanap, mert valamelyik szombaton kellett bedolgozni.
2012. dec. 23. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!