Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cica színjegyek?

Sziámi cica színjegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most tervezek egy sziámi cicát venni. Régen is volt macskám, egy orosz kék, de sajnos ellopták. Keresgettem a sziámikkal kapcsolatban, de ezekből a színjegyekből nem tudok kimenni. Melyik a legolcsóbb? Milyen igényei vannak? Nekem személy szerint a foka színjegyes tetszik, ez lenne számomra a megfelelő. Tenyésztők is órhatnak ha van esteleg eladó vagy előjegyezhető. Fiu és lány egyaránt érdekel.



#macska #eladó #sziámi #cica #előjegyezhető
2012. dec. 26. 18:24
 1/3 Mecse ***** válasza:
100%

Általánosságban a kiscica "minősége" határozza meg hogy mennyibe fog kerülni, hogy sima kedvenc kategóriás, show kategóriás avagy tenyésztésre is alkalmas. A ritkább színjegyek drágábbak lehetnek tenyésztésre szánt cicánál, viszont hogyha neked kedvencnek kellene, akkor ennek nemigen lesz jelentősége ár tekintetében.


Nem értem hogy érted hogy nem tudsz kimenni a színjegyekből? Vannak színek amelyek megengedettek ennél a fajtánál hogy pontokat képezzenek a lábakon, fejen, és a farkon. Ezek a ; fóka, csoki, kék, vörös, lila, krém.


Vannak mintázatok is.

Megengedett a cirmos mintázat, de az már nem a színekhez tartozik, hanem mondjuk lehet egy cica fóka cirmos jegyű (seal lynx point), ami azt jelenti hogy a cirmos minta fóka színű lesz az említett pontokon -lehet bármilyen megengedett színű a cirmos mintázat-.


Lehet ezen kívül teknőc mintázatú, amely ugyancsak feltételez színt maga mellé, szóval lehet mondjuk kék teknőc jegyű, vagy fóka teknőc jegyű, stb.


A fóka jegyű amennyire én tudom a leggyakoribb, majd' mindenkinek az jut eszébe amikor a "sziámi" szót hallja.


Az igényeiről a tenyésztőt megkérdezed és örömmel fog segíteni, senki nem tudhatja ezt náluk jobban, és általánosságban nagyon örülnek ha a leendő gazdi mindent tudni akar. :)

2012. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos válasz volt ez számomra!
2012. dec. 28. 17:07
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom , hogy aktuális e még a kérdés nekem kis korom óta csak sziámi cicám van jelenleg egy fókabarna lány és egy vörös cirmos jegyű aki fiú :)

A sziámi rendkívül hálás cica , nagyon beszédes és sokáig élnek,nekem januárba puszult el az egyik cicám aki 18,5 éves volt. :).

Azonban ha fókabarnát szeretnél vigyázz mert már eléggé túl van tenyésztve. Sajnos ma már sok ember emögött is a pénzt látja és az anya cicák folyamatosan csak szülnek és szülnek.

Szóval szerintem jól nézz körbe :).

Szerintem egyébként lány cicával jobban jársz ha lakásban tartod, nekem a kicsi 3hónapos és már most nagyon büdöset pisil ilyen idős korban pedig még nem ivartalanítható.

Árban pedig egy árban vannak ez már csak attól függ , hogy törzskönyveset szeretnél-e átlagban ilyen 10-25ezer forint között kapni őket törzskönyv nélkül :)

2013. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!