Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz hogy rákkeltő hatású a...

Igaz hogy rákkeltő hatású a macskáknak való fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Van két nőstény cicánk, és a szüleim azt mondják fogamzásgátló tablettát adjunk nekik ne pedig ivartalanítsuk. Nagyon félek, hogy igaz amit mondtak az állatkereskedésbe, hogy rákkeltő hatása van hosszú távon. Most mit tegyek? hogy beszéljem rá a szüleimet, hogy inkább ivartalanítsuk?
2012. dec. 27. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"Tartós, tehát éveken át történő szedés esetén rendszerint petefészek ciszták, keletkeznek vagy méhgyulladás alakul ki, amelynek műtéti ellátása jóval költségesebb, mint egy normál ivartalanításé. A tabletta beadása macskának külön "tudomány". Gyakran nem eszik meg az ételbe rejtett tablettát, vagy kiköpik. Ha nem eszik meg a teljes adagot, nem tudhatjuk, hogy elég gyógyszert fogyasztott-e el. Ezért ezt én nem szoktam ajánlani. Ugyanakkor a tablettát nehéz elég mélyen a cica szájába tenni úgy, hogy azt lenyelje, de közben ne harapja meg a kezünket. Tehát nyugodtan adható a tabletta, ha biztosak vagyunk abban, hogy a cica elfogyasztja. Viszont csak akkor alkalmazza, ha csak egy ciklust akar alom nélkül megúszni. Ellenkező esetben a műtétet javaslom. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán . Állategészségház, Vértesszőlős"



Hosszú távon káros, ideiglenes adhatod nekik, ha sikerül rendesen lenyeletni. Addig is gyűjtsetek az ivartalanításra, tavasz elejéig el kéne végeztetni.

2012. dec. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vicuska87 ***** válasza:
47%

Igen, hosszabb távon káros, és nem biztonságos!

Az előttem szóló prímán leírta!

2012. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!