Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon agresszív a macskám,...

Nagyon agresszív a macskám, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Kiskora óta vad, de már kezdte kiheverni, már egészen hagyta hogy simogassuk, ölünkbe vegyük stb.. aztán találtam egy kiscicát az utcán, nem volt szívem ott hagyni így hát befogadtuk. Ez volt kb 1 hónapja. Azóta a nagyobbik kezelhetetlen.. szabályosan félünk a saját macskánktól. Nem hagyja hogy hozzáérjünk, ülünk a tv előtt ő gondol egyet és nekünk ront. Ezeket tiszta erőből karmokkal, harapással teszi teljesen ok nélkül.. Nem tudjuk egyszerűen mit csináljunk vele, mert szeretjük őt is. A kiscica mellett ugyanúgy megkapja ugyanazokat amit eddig, sőt még többet is foglalkozunk vele, de egyszerűen nem hagyja.
2012. dec. 27. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva van a nagy? Fiúk vagy lányok? Ivaros macskákkal lehet gond. Ha ivartalanok, akkor lehet, hogy csak lassan megy az összeszokás, egyébként is kell pár hét, de mivel egy vadabb macska, több idő kellhet neki.
2012. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az gáz!!próbáld jutalomfalatkákkal "megvesztegetni" hátha beválik,légy vele gyengéd,cirógasd!
2012. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mindkettő lány, a nagyobbik már ivartalanítva
2012. dec. 27. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:

A cicák territoriálisak, lehet, hogy úgy érzi, betolakodó a "kistesó", és az ő területén él az engedélye nélkül, ráadásul téged büntet, mert te idézted elő ezt a helyzetet.

Próbáljátok meg kicsit szeparálni őket, legyenek a lakás eltérő pontjain, és aztán a szagokkal visszaszoktatni egymáshoz őket. Legyen elég hely mindkettőnek, ahová felmehet nézelődni, vagy elvonulhat.

Az enyém is csinált ilyet, ok nélkül, akkor úgy csináltam, mint ő, fújtam, vernyogtam, támadtam, ameddig a hátára nem vágta magát. Ezt párszor eljátszottuk, azóta szelídebb, elhiszi, hogy nincs esélye, ha harcról van szó. Nálunk ez bejött, de nem biztos, hogy más cicánál beválik.

2012. dec. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyukám egyik macskája is ilyen vadállat volt, pedig szerintem nem volt idősebb három hetesnél mikor az utcáról összeszedtük. Mi is félünk tőle, ivartalanítottuk (kandúr), valamelyest javult a helyzet, pl. a lábunknak már nem ugrik neki ész nélkül de alapvetően nem változott. Simogatni nem lehet, életében talán egyszer ha dorombolt. El kell fogadni hogy ilyen...szeressétek továbbra is és bízzatok hátha megváltozik.
2012. dec. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 29. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!