Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bejött hozzánk egy macska, és...

Bejött hozzánk egy macska, és nagyon úgy néz ki, hogy ide is akar költözni. Mik a teendőim? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval,kb. úgy csinált mintha itthon lenne. Besétált a kapun,el a 40 kilós kutya mellett és leült a lépcsőre. Amint kinyitottam az ajtót,már bent is volt a házban.

Nagyon helyes kis cica,csak egy kicsit furcsálom,hogy ennyire közvetlen.

Van egy másik macskám is,ettől függetlenül meg tudnám tartani,ha arról lenne szó.

Nőstény,hosszú szőre van,olyan mintha félperzsa lenne.

Elég sovány,szerintem a negyede sincs az átlagsúlynak. Ki tudom tapintani a gerincét és a bordáit. A szőre itt ott csomós,és van ahol ki van kopva,főleg a nyakán,mintha sokáig viselt volna nyakörvet.

Rendesen eszik,de mindig csak kis mennyiségeket.

Barátságos és nagyon bújós,ahogy leülök már ott tanyázik az ölemben.

Nem tűnik betegnek.


Milyen óvintézkedéseket tegyek meg? (körülnézek gazdi ügyben,hátha meglépett valahonnan)

A másik cicával kapcsolatban adnátok tanácsokat? Ő is nőstény. Mire figyeljek ha esetleg nem jönnének ki egymással? Az én cicám még fúj a jövevényre,de gondolom ez természetes.

Szóval minden infot szívesen fogadok ami szerintetek ebben a szituban fontos lehet :)


2012. dec. 28. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gratula az új cicádhoz:)

orvoshoz kellene elvinned még nehog valami baja legyen és ez a másik cica érdeke is

2012. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vicuska87 ***** válasza:
68%

Örülök, hogy befogadod!

Először is, ivartalanítani kell, és orvoshoz elvinni, nehogy valami baja legyen (fülatka, macskanátha, bélféreg), és megfertőzze az eddig tartott cicádat!

Hozasd rendbe a dokival, és ő nagyon hálás lesz érte!

A fújás természetes, majd idővel összeszoknak!

2012. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyik caca az egyik szobában, másik a másikban =karantén. Aztán vidd dokihoz, hogy megnézze, minden okés-e.

Nem ez az első, akiről hallom, hogy új gazdit talált úgy, hogy csak besétált és otthon érezte magát.

2012. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
10%
Ezek az állatok tudnak valamit. Én is szeretnék macska lenni,mert szerintem ha én kopognék az ajtón, hogy mostantól ott lakom, akkor igencsak érdekesen nézne mindenki.
2012. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Összeszokik a másikkal, csak türelem. nálunk 2 hónapba telt és nagyon sok türelembe mig a kandúrom befogadta a kicsit. de mostmár együtt alszanak.megéri kitartani!
2012. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Egyedül anyám reakciójától tartok egy kicsit a befogadás ügyében. Én hajlamos vagyok minden állatot befogadni aminek egy kicsit is sanyarú a sorsa,és ő ezt pontosan tudja ^^" Szerinte egy hangyát is képes lennék újraéleszteni...

Egyértelmű volt,hogy nem rakom ki a cicát, és szerintem anya nem is fogja ellenezni,de azért bennem van a mi lesz ha... :)

2012. dec. 28. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben állatorvosnál egy átvizsgálás és kérj neki féreghajtót. 2 hét múlva, ha nincs semmi gond, jöhet majd az első oltás.
2012. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%
Nálam is volt egy pont ugyanilyen eset. Se szó, se beszéd, mikor kimentem a teraszra, odarohant hozzám egy macska, egyből dörgölőzött, dorombolt, egyáltalán nem félt. És ott is maradt két és fél évig. Utána hazaköltöztem (ez külföldön volt egy bérelt lakásban), és ott kellett hagynom. Én nem csináltam semmi állatorvosi cécót, de nem fertőzött meg.
2012. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!