Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítása hasi...

Lány cica ivartalanítása hasi vágás nélkül?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy van egy eljárás, úgy kötik el vagy veszik ki, talán hövelyen keresztül a petefészket, hogy csak bódítják az állatot, nincs vágás és mintha semmi nem történt volna, megy tovább az élet. Holcsinálnak ilyet, mi ez az új eljárás? Ha új.

2012. dec. 28. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam.Lehet,hogy csak külföldön csinálnak ilyet.
2012. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én csak erről az új módszerről hallottam, itt egy cm-es vágást csinálnak.


Létezik a nálunk elterjedt, itt bemutatott, vagyis a középvonalban végzett metszésen át végrehajtott ivartalanításnak egy olyan változata, amit sok országban (pl. Nagy-Britanniában vagy Lengyelországban) széles körben használnak: a horpaszmetszésen át történő ivartalanítás. Ez arrafelé természetes, a középvonalban végzett műtét számít szokatlannak. Ha Angliában befognak egy kóbor cicát, természetszerűleg azonnal ivartalaníttatni viszi a menhely. Az állatorvosnál viszont nem a has alját, hanem a bal horpaszt borotválják le, hogy megnézzék, van-e műtéti heg a cicán? Ha nincs, akkor mindjárt operálhatják is.

A horpaszon át végzett műtét nem sokban különbözik a has középvonalában végzett beavatkozásoktól. A macskát ugyanúgy ki kell koplaltatni, a műtét ugyanolyan altatásban történik, a seb itt is lehet 1 cm-nél kisebb (különösen, ha időben kerül sor az ivartalanításra), a gyógyulás ugyanolyan gyors és komplikációmentes, mint a másik módszernél. Az egyedüli különbség az, hogy ez a műtét akkor is könnyen elvégezhető, ha nagy a tejmirigy


[link]

2012. dec. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Azt is elmondtuk már, hogy csak a petefészkek vagy a petefészkek és a méh együttes eltávolítása tekinthető szakszerű beavatkozásnak, a petefészkek vagy a méhnyakak "lekötése" nem. Ez utóbbi módszerek nem "csak" szakszerűtlenek, de veszélyeztetik az állat életét, ezért az ilyen beavatkozás műhibának tekinthető."


Ezt találtam még. Tehát az amit írsz a lekötés nem jó. Az meg szerintem nem lehetséges, hogy vágás nélkül kivennék a "cuccokat".

2012. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vicuska87 ***** válasza:
28%
Én ilyet csak embereknél hallottam, de ott is ritka eset, hogy lehet ezt alkalmazni!
2012. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, csak már megint egy rossz tapasztalat miatt nem akarom vágatni a cicám...Egyiket úgy túlaltatták, hogy 2 napig nem tért magához, azt hittem agykárosodása lett...hát túlélte de nem látták el sürgősen a balesete után, hanem rendelgettek és mindig ráaltattak....no comment...ez ugye utólag derült ki, nem én vittem be, hanem a baleset okozója. Nos, azóta akiscica minden nap hálásan megköszöni, hogy megmentették, felágaskodik a lábamra, eddig nem csinálta. Ennek az ivartalanításnak utánanézek, semmiképp sem szeretném, hogy komplikáció legyen.
2012. dec. 28. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Keress egy megbízható orvost, tapasztalatok alapján. Altatás után normális, főleg, ha nőstény, hogy a másnapot végig alussza és utána is pár napig csak kókadozik. De ha komolyabban nem ébredt fel, akkor lehet, hogy túladagolták az altatót, az tényleg nem hangzik jól.
2012. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy jó állatorvost.

Van 2 féle ivartalanítás a nőstényeknél. Az egyik aminél kipakolják rendesen, ez akkor is jó amikor a cicának már vannak kölykei.

Van egy másik, az elköttetés vagy mi. Az olcsóbb, de nem tudok róla sokat, mert nekünk az altatásos volt.

Ez egy rutinműtét, naponta többet is elvégez egy keresett doki. Nálunk pár óráig bágyadt volt, aztán aludt egyet.

2012. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

van egy olyan módszer, hogy nem vágja fel teljesen a hasát csak a hasának mindkét oldalán egy kicsi bemetszést csinál és vmi fura nevű műszerrel azokon át veszi ki és nem veszik ki a teljes méhét a cicának. elvileg ez sokkal jobb és nem terheli meg annyira a macsekot.

illetve a kandúroknál is van új módszer, hogy nem vágja le totál a heréket, csak egy nagyon picike vágást ejt a herezacskón kiveszi belőle és olyan lesz utána mintha még mindig lenne neki de sokkal kisebb lesz és ha megfogod akkor érzed h üres. így nem is kell varrni se. az enyémnek így csinálták és teljesen jó volt így, illetve a lány cicámra is vár most hamarosan de még nem tudom melyikkel csinálja :S

2012. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi, majd írd meg kérlek, mi volt a lány cicával, nekem ez februárban atuális, illetve most 6 hónaposak, de azt mondta a doki januárban nem tüzelnek, február elején megcsináltatom a műtéteket, remélem, nem lesznek terhesek:S
2012. dec. 30. 10:24
 10/11 anonim ***** válasza:
okes megirom mindenkepp. te meg ne aggodj nem lesz semmi gond :)
2012. dec. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!