Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől váladékos a kiscica szeme?

Mitől váladékos a kiscica szeme?

Figyelt kérdés
Kiscicáim 6 naposak,vagyis lassan nyílik a szemük.Viszont a szemükön gennyes szerű váladék jelent meg.Ez mitől lehet?És esetleg tudok valamit tenni vele?Hallottam már,hogy valaki kamillateával törölgeti.Ez jó lehet?
2009. aug. 25. 11:19
 1/9 anonim válasza:
Én úgy tudom h. ez csak csipa de a kamilla jó rá mert nem ragad össze a szeme,de az is lehet hogy kötőhártya gyulladásuk van.
2009. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia! a kamilla jó tényleg rá...de szerintem megkéne nézetni orvossal.
2009. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamilla, de ha elmégy orvoshoz felír neked szemcseppet. Nagynénémék kiscicái állandóan ilyenek kiskorukban, sztem az vmi fertőzés lehet kötőhártyagyulladás vagy ilyesmi. Ha biztosra akarsz menni vidd el őket orvoshoz, de ez semmi komoly szemcseppet felír és attól elmúlik.
2009. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben csúnya gennyes váladékos a szemük,azt biztosan kötőhártyagyulladás. A kamilla valóban segít,de a fertőzések elkerülése érdekében orvos kellen.Ha tisztogatod a szemeiket, mindíg alaposan mossál kezet.
2009. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a csípásodás macskanátha tünete is lehet, jó ha vigyázol vele! Sújos szövődményei lehetnek!!

Kiscicám egyik szeme jobban begyulladt, megnagyobbodott, az orvos írt fel új szert, de cica másnapra úgy megkaparta a szemét, hogy műteni kell, kiveszik a beteg szemet....

A kamillatea az jó, nekem állatorvos is mondta!

Van "kakasospor" nevű készítmény patikában, ilyen hurutos megbetegedésekre,hasmenésre az elég hatékony!

2009. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Igen, az én cicáimnál is ilyen csípásodás volt jelen, vigyázva kell eltávolítani a szemről a csípát, ne maradjanak rászáradt darabok, mert az irritál és visszafertőz!

Ha pár nap múlva nem múlik a csípásodás, vidd el dokihoz őket!

2009. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire igaz, de egy sok éves macskatartó mondta nekem, hogy a csipásodás nagyobbrészt a bolháktól van. A kiscica az anyjától kapja el az élősködőket, azok meg rájárnak a szemére, és állítólag az tud feltűnően ronda csipát produkálni.

Nekem 4,5 hónapos, szép, fiatal kandúrkám van. Tudom, nem valami jó neki (tiltakozik is rendesen), de hetente mosva van bolhaírtós samponnal, vagy ha kell, sűrűbben is. Azóta nincs neki fekete csipája, de a sampontól meg fehér (áttetsző) váladék jön a csipa helyére a mosdatás után. De az elmúlik, mire megszárad a cica.

Szóval, lehet valami a bolha-elméletben, de egyébként nekem is javasolták, hogy JÓT TESZ a kiscicának a kamillás letörlés.

2009. aug. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet valami a bolhás elméletben,mert láttam bennük bolhát,de nem mertem beszórni őket nehogy valami bajuk legyen,hiszen még nagyon picik.Még az a bajom,hogy nem merem kamillázni még a szemüket mert még nem nyílt ki a szemük és nehogy utána ne szoptassa őket az anyjuk.De köszönöm a válaszokat,ezek után a többi cicánál is bátran használom a kamillát.
2009. aug. 26. 10:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt bolhás kiscicánk, nem kell őket beszórni árulnak hozzájuk ilyen fürdető oldatot, mi azt használtuk, nagyon hatásos volt. A bolha elmélet valóban igaz :).
2009. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!