Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenés macskáknál. Mitől lehet?

Hasmenés macskáknál. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Négy cica van a házban, nem az enyémek, hanem lakótársaméi. Az utóbbi időben észrevettem, hogy a négyből háromnak is hasmenése volt/van. Hülye kérdés lesz, nem értek annyira a macskákhoz, de aggódom miattuk, ezért érdekel, hogy vajon mitől megy a hasuk? A macskakajától, vagy van náluk is ilyen vírus, mint nálunk, embereknél? Amúgy a közérzetük jó, de mégis... Köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 28. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha tehéntejet ad nekik, attól lehet. A macskák zöme nem tudja emészteni a laktózt.
2012. dec. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tejet nem kaptak, az biztos. De köszönöm a tippet!
2012. dec. 28. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

3 havonta vannak féregtelenítve? A férgesség egyik jele a hasmenés, híg széklet. Féregtelenítés, plusz diétás táp: főtt rizs, főtt csirkemell fűszer nélkül. Ha nem múlik, akkor állatorvoshoz kell vinni, vírus ellen ők tudják kikezelni.

Akkor is lehet, ha nem jó a táp, vagy ha csak nedveset esznek és szárazat nem.

Ha túl sokszor wc-znek, akkor ki is száradhatnak, akkor is orvos kell, addig is fecskendővel kell itatni.

2012. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szárazat kapnak mindig, hogy pontosan mikor voltak utoljára orvosnál, nem tudom, lakótársamat megkérdezem.

Whiskast is kaptak mostanában, konzerveset, nekem az is gyanús, mert kb. azóta megy a hasuk.

Remélem nem férgesek szegénykék. Mindenképpen beszélek a gazdival, nagyon köszönöm neked is, hogy írtál.

2012. dec. 28. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
A Whiskas nem jó, nagyon drága és ahhoz képest nincs benne tápérték. A száraz étel jó, de legyen vizük. Lehet, hogy új volt nekik a nedves, nem volt hozzászokva a gyomruk.
2012. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Friss víz mindig van előttük. Száraz és nem száraz ételt is kaptak mindig.

Nemrég beszéltem egy macskatartó ismerősömmel, a Whiskas konzervet ő sem javasolta.

Ha mégis férgesek, van még valami plusz jele annak?

2012. dec. 28. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
A székletben lehet féreg, vagy a fenekén, farkán, de csak akkor ha nagyon fertőzött. Egyébként hányás (férget hány), hasmenés, fénytelen bunda, sokat mosakszik a fenekénél.
2012. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszaidat! :)
2012. dec. 28. 20:24
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Nincs mit, örülök, ha tudok segíteni :))
2012. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!