Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek vissza kéne őket...

Szerintetek vissza kéne őket szoktatni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Először szobacicák voltak, de nyáron kintre szoktak és most már nem lehet őket itt benn tartani, meg nem is akarnak bejönni. Szerintem már nem is bírnák ki itt bent egész nap, hisz ott kint mindenféle rágcsálót fogdosnak, fára másznak, stb. A szobatisztasággal szerintem nem lenne gond, mert először se kellett őket erre tanítani.
2013. jan. 3. 21:39
 1/3 anonim válasza:
Van valami különösebb oka, amiért nem akarod, hogy kinn legyenek? Mert ha nincs, akkor szerintem hagyd őket nyugodtan úgy éldegélni, ahogy most teszik. :) Nálunk a családi cica először szobacica volt, aztán mivel tolvajkodott, ki lett téve. Akkor jó darabig elcsászkált, nem nagyon járt haza, a lakásba meg pláne nem. Most meg 2 év után hirtelen megint játékos fél-szobacica lett belőle. Sokat benn van, de gyakran jár ki, hol körbenézni, hol vadászgatni, meg persze ha végeznie kell a dolgát. :) Szóval ha nincs akadálya, szerintem engedd, hogy tegyék, amit szeretnének. :)
2013. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kint veszélyes is lehet, sok rémtörténetet olvasni itt. Gázolás, mérgezés, elkapta a kutya. Azt javaslom tartsd őket bent, ivartalanítani mindenképp kell őket, így ha ki is mennek, nem kóbornak annyira. Legyen bent alom, valaki azért mérgezi meg a macskát, mert a szomszéd macskája az udvarába wc-zik, ilyet is olvastam itt jópárat. Ha ki is mennek, veled menjenek, vagy figyelj rájuk, ne menjenek messzire, már amennyire lehetséges.

Van macskabiztos kerítés, vannak macska kennelek, nézz körül hogyan néznek ki, ha áldoznál a macskára, érdemes megcsináltatni valamelyiket.

2013. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a vicc, hogyha majd egy idő után úgyis visszaakarnak menni, ha mondjuk nagyon fáznak, kellemetlen élmény érte őket, vagy ha csak olyanjuk van. Ha meg visszaakarod szoktatni akkor meg majd kiakarnak menni. A macskák ilyen téren nehezen szoktathatók.

Viszont ha olyan helyen laktok, akkor szerintem szoktasd vissza őket vagy tegyél az ajtóra macskaajtót és azon be tudnak járni, ha akarnak, így biztonságban is lesznek, nem kell aggódnod, de ők se lesznek megvonva a szabadságtól.

2013. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!