Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit csináljak, hogy a...

Most mit csináljak, hogy a cicának ne legyen rossz?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos,kandúr cicám.

Idáig teljesen normális volt,2 napja viszont kicsit furcsa.

Elkezdte tépni a szőnyeget és a függönyt,már a szőnyeg tele van ilyen kikarmolászott darabokkal.

Ráadásul ma reggel,nem az alomba hanem a saját ágyába csinált.(naponta cserélem az almot)

Egy idő után kiraknánk az udvarra,de az éjszakákat benn töltené.

Én igyekszem eltűntetni a károkat,amit csinált,de hogy ma az ágyába csinált,sehogy sem fogom tudni eltüntetni,mert kikellett mosni a plédet,és mire anyu haza jön,nem fog megszáradni.

És anyu kifogja rakni az udvarra.Én meg sajnálom.mert még csak 3 hónapos,de sokáig nem tudom fedezni a cicát mert nálam is kezd betelni a pohár.

Most mit csináljak?:(


2009. aug. 27. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint eljön az ideje vigyétek el ivartalanítani. Fiú cica pisiléssel megjelöli a területét, és akár az egész lakást körbe pisilheti. Ezen is segít az ivartalanítás, és nyugodtabb is lesz és nem fog rosszalkodni :) Nem beszélve arról, hogy ha kinti cica lesz, muszáj ezt megcsináltatni! (Oltásokat is.)
2009. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az oltásokkal és az ivartalanítással nincs gond,csak ő nem jelölget,hanem besz@rt.már bocsánat a kifejezésért.

ÉS ilyen kicsin nem lesz rossz neki kint?:(

2009. aug. 27. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Mióta van nálatok? Lehet, hogy két napja oldódott fel, és kezdi magát otthon érezni. Amit csinál, az teljesen természetes egy ennyi idős kismacskánál, játszik mindennel, és a játék hevében az alomig sem sikerül mindig eljutni. Ezt úgy tudod megelőzni, hogy időről időre felkapod a cicust, és ráteszed az alomra.

Egyébként most, hogy ilyen szép idő van odakint, a cica is jobban érezni magát a friss levegőn, mint a lakásba bezárva. Ha már nálatok van legalább egy hete, nyugodtan kitehetitek napközben a kertbe, hadd kergesse a pillangókat.

2009. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
A macska a természetben sokkal jobban érzi magát, mint a bútorok között, a lakásban. Érdemes csinálni neki macskaajtót, és megtanítani a használatára, akkor saját maga döntheti el, mikor hol szeretne lenni. Az én macskáim télen egész nap a fotelokban alszanak idebent, de ilyenkor hat lóval sem tudnám bevonszolni őket, élvezik, hogy játszhatnak a kertben. Kint sokkal több izgalmas inger éri a kismacskát, nem tépi unalmában a függönyt, mint odabent.
2009. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen,tudom hogy kint jobb lenne neki ilyenkor,de ő kóbor cica volt,úgy fogadtuk be,és lehet,hogy utálna kint lenni.

A cica ajtó meg jó ötlet,de hát anyuék nem fognak az 5-8 cm-s fa ajtóba lyukat csinálni.

2009. aug. 27. 11:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, tetszik-e neki odakint, menj vele ki a kertbe! Pillanatokon belül kiderül, hogy elemében érzi magát, vagy odaáll a bejárat elé nyávogni, hogy engedd vissza a házba. A macskák okos állatok, pontosan jelzik, mit akarnak.
2009. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A karmolászás meg a rongálás tényleg notmális.

Na de hogy becsinál a saját ágyába?? A cicák nagyon kényesek az ilyesmire, ez egyátalán nem normális! Én a helyedben erről megkérdezném a dokit...

2009. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Udvarra! Sürgősen--nem rossz neki!
2009. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszi a választ,teljesen fölösleges volt.Nyáron írtam a kérdést,és már tél van.Majdnem fél év.Nem gondolod,hogy azóta már megoldottam a problémát?
2009. dec. 10. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!