Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem meg a macskam?...

Hogyan neveljem meg a macskam? Nagyon rossz!

Figyelt kérdés
Fel eves, kandur, mindig lakasban elt. Allandoan harap es karmol, eleg durvan. Szokta borzolni a szoret, mintha idegbeteg lenne. (oltva van) Aztan ossze vissza pisil, hiaba van 2 alom is kiteve neki. Sokat jatszunk vele, a legjobb kajakat kapja, megis neha olyan mintha haborut inditana ellenunk. Lehet valahogy nevelni? Mar probaltam ujsaggal, kiabalva, magyarazva, semmi se hatott eddig. :( (kasztralva meg nincs, de tervbe van veve)Ja es mindezek ellenere tud o nagyon jo cica is lenne, pl estenkent jon dagasztani, aztan egy ora pocak simi minimum :)
2011. nov. 5. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
A pisilés igazából jelölgetés. És most próbálgatja a határokat. Sajnos a többi gondra nem tudok értelmes választ adni de a pisis dolog ivartalanítással megoldható.
2011. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
valoszinuleg ivartalanitani kellene. nem tanácsos kivárni míg elojönnek az ivaréréssel kapcsolatos kis dolgai. bár már lehet most is az, azért pisil mindenfelé. amúgy ne újsággal neveld. mi úgy szoktuk, mintha egy ember lenne. haragos tekintet, mutatóujjat felemelve gesztikulálunk és szigorú fennhangal magyarázunk neki olyanokat, hogy "hát mit képzelsz? majd én is a fekhelyedre pisilek az jó lesz? így viselkedik egy normális cica? leviszlek a kóbormacskákhoz, aztán ott majd hisztizhetsz a hidegben, kaja nélkül" Nem mondom, hogy érti a mondandómat, de a hangsúlyból, arckifejezésböl biztos vagyok benne, hogy felfogja a miértjét. általában ilyenkor csendben elvonul.
2011. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Animal Planet egyik műsorában pont tegnap volt egy ilyen cica! Hűű.. nem is tudom mi a címe a műsornak, 18h magasságában volt, keress rá a neten esetleg, hogy mi a címe és talán rátalálsz arra is, hogy mikor ismétlik.


A lényeg az az volt benne, hogy helytelenül álltak a cicához és azért váltott ki belőle ilyen reakciókat.

Náluk már ott tartott a dolog, ha elment mellettük a macsek, már akkor is harapta/karmolta őket, minden ok nélkül...

2011. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ilyet en is szoktam, meg mely hangon mondom, mert allitolag abbol erti, de ha erti is, nem kulonosen zavarja, inkabb nekifut a bokamnak es beleharap.
2011. nov. 5. 11:04
 5/7 anonim válasza:

" Ha fenyítve nevelsz.. "


Vannak macskák, akiknek karmolós, harapós a természetük, az kisebbik macskám is ilyen, bár Ő lány, de ha megsimogatom magamtól, a kézfejemnek ugrik, vagy az egész karomnak, rúg, kapál, karmol, valamelyik nap a számat is megkapta, sehogy nem lehet leszoktatni róla, ilyen a természete, talán ha megműtik majd, akkor nyugodtabb lesz, ahogy az lenni szokott. Lehet, hogy tényleg csak az ivartalanítás a megoldás. Mikor pisil, csak rakjátok az alomra, újra, és újra, és újra, meg fogja szokni..

2011. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás minnél hamarabb, és türelem :)) még egy év és kicsit megnyugszik majd. Az én cicám is ilyen volt, most másfél éves korára kicsit lenyugodott, többet alszik, kedvesebb és kevesebbszer kattan be. Az a helyzet, hogy vannak kölykök akik ilyen hiperaktívak, nem tudtok sokat csinálni vele, várni kell még kissé felnőnek :)

Azt viszont tudom ajánlani, hogy legyen nálad mindig vízipisztoly és ha ok nélkül megtámad, vagy nagyon megharap spriccelj rá.

2011. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
29%
nekem is van egy cicám mindig bepisilt (most3 éves) 2,5éves korába ivartalanitattuk egy idejig nem de most megint bepisil apámék ágyára kap 1-2őt ujsággal vagy légycsapóval(nem nagyot csak nevelés szerűen) apámtól és aztmondják boszuúálló a macska ....én ezt bizonyitani is tudom apám meg anyám vmikor 24be dolgoznak északa akkor bepisil az ágyukba (persze északa amikor én meg a tesom alszunk) ugymond bosszút áll pedig van amikor ök normális szval feljön az ágyamra és dagaszt meg van amikor szó szerint jön garázdálkodni mikor fekszem az ágyamba elkezd harapdálni (játékbol) megcsikizem a hasát nagyonfinoman megütöm télleg csak játékbol és 2lábra áll ki ereszti a körmelyit és szó szerint boxol xĐ 14/f
2012. aug. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!