Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz - e a cicának, ha nem...

Rossz - e a cicának, ha nem mehet ki?

Figyelt kérdés
Nem szeretném kiengedni a lakásból, mert nagyon féltem. De látom rajta, hogy nagyon szeretne kimenni. Szenved ettől a cicám? Úgy értem, rosszul érzi magát nap, mint nap?
2010. febr. 20. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha szeretne kimenni akkor engedd ki, ha félted mert olyan rossz környék akkor sétáltasd pórázon. Hozzá lehet szoktatni.
2010. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... Eddig kijárós cica volt? Ha igen, akkor nyilván hiányzik neki egy kis szabadság, persze úgy, hogy tudja, van hova hazamennie. (Biztonságos hely van a kijárására? Pl. udvar, kert vagy közel van forgalmas úttest?)

Ha eddig szobacica volt, és nincs is biztonságos terület, ahova kimehetne, ill. nem kóstolt bele ilyen szabadságba, akkor természetessé válik neki a szobai lét.

Na meg persze azt sem írtad meg, hogy kölyökmacska, aki most szokja meg a körülményeket vagy felnőtt cica, akinek már volt valamilyen előélete.

2010. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha eddig kijárós volt, akkor szerintem muszáj kiengedni. Erősítsd meg a kerítést, stb... az én cicám abszolút szobacica, szerencsére nem nagyon akarok kimenni :)
2010. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én 15éves sziámi cicám még soha nem volt kinn csak orvoshoz vittük 3szor ennyi év alatt teljesen megszokta és ki sem tudjuk még a lépcső házba sem vinni ez a természetes közege. de láttam cica hámmal sétáltatni kinn cicust és nagyon élvezte, te döntsd el mit szeretnél ha veszélyesa környék szoktasd a bennti élethez,és ne engedd ki. Anyukám 17 éves kinnti cicáját faluról elhoztuk mert orvoshoz kellett hordani mindennap 4nap alatt megszokta a lakást szívesen itt fogtuk volna őt is de a miénk nem türte meg és az orvos sem biztatott azzal h össze szoknának, szóval alkalmazkodnak ahhoz amit te akarsz.
2010. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Az én cicám régebben volt kinn párszor, de most már nem is akar kimenni. pl múltkor nyávogott az ajtó előtt, erre kinyitottam az ajtót és eszébe se jutott kimenni:D
2010. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is bajban vagyok, mert bár a cicám néhányszor velem kijöhet a kertbe (egyedül soha), nem merem kiengedni, mert olyan helyen lakunk, ahol ha nekiindul a nagyvilágnak hamar az autó alatt találja magát. A környékünkön már sok macska járt így. És már a gondolattól is rettegek, szóval ezért nem mehet ki. Pedig szegény nagyon szeretne és amikor a kutyámat kiengedem, akkor különösen csalódott..Pórázt már vettem neki, de nem hajlandó sétálni, maximum csak húzni tudnám magam után, pedig fiatal. Azt hittem könnyű lesz rászoktatni, de nem.Itt bent persze mindent megkap, jó dolga van, körülötte forog az életem:)). Nekem is gondot jelent ez, én sem tudom, mit kéne csinálni. De ha kiengedném (a főút miatt) azzal a halálos ítéletét írnám alá.Nekem is adhatnátok valami tanácsot!
2010. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanított cica?

Csak mert az kevésbé akar kijárni csavarogni.

Anyámék 17 éves, teljesen hülye, félig vak és süket, idegbajos nősténye ivartalanított, sohasem akart kimenni. (Bár ő lehet, nem a legjobb példa, mint említettem, idegbeteg.)

Szerintem egyszerűen kíméletesség a macskát bent tartani, a macska szerint pedig természetellenes.

Majd megszokja.

2010. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is benti cica, és mint páran említették, én sem merem kiengedni, mert nálunk szó szerint lopják a macskákat... Eddig már huszon valahány macskánk volt, és szinte mindegyiket ellopták. Csak 2 van amiről tudom hogy mi történt velük (egyiket kutya "ette meg", másikat elütötték). Szóval ezt a folyamatot megelégeltük, és úgy döntöttünk nem engedjük ki. Kölyökkora óta bent van, csak a születése utáni hat hétben volt kint az anyjával. Azóta egyszer sem. Egész jól hozzászokott.
2010. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtátok, nálatok hogy van ez. Hat hónapos fiúcicám van, már megbeszéltem az állatorvossal az ivartalanítást. Kinti cicaként kezdte, de mióta nálam van, bent van. Pórázon szoktam kivinni naponta többször. Egyszer engedtem póráz nélkül, visszajött, de nagyon aggódtam. Imád kint lenni, fára mászni, olyan boldogan szimatol, hallgatózik, stb. Biztos szeretne macskákkal is találkozni. De a környéken sok a galambász, és ők macskacsapdákat állítanak fel, és ha belemegy egy macska, agyoncsapják.Eddig minden cicám eltűnt (kinti - bentiek voltak), szerintem ezért. De akkor ezek szerint megszokja majd egy idő után. Vagy marad a pórázos megoldás.
2010. febr. 20. 23:31
 10/10 A kérdező kommentje:
18.43-asnak: A cicám sem jön úgy a pórázzal, mint egy kutya. Gyakorlatilag rohanok utána, arra, amerre menni akar. Remélem a későbbiekben megszokja majd.
2010. febr. 20. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!