Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A téli cicák tényleg nem...

A téli cicák tényleg nem nőnek nagyobbra?

Figyelt kérdés

Van 1 kiscicám, télen született, és már legalább fél éves, elég kicsike, de legalább kövér. :D

Hány éves korukig nőnek? Nekem azt mondták hogy nem nő sokkal nagyobbra, de kíváncsi vagyok egy hozzáértő véleményére.


2013. jan. 8. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért mondják, mert ha kinti a macska, télen kevesebb a táplálék, benti macskánál mindegy.

Az én macskám fél éves koráig nagyon kicsi volt, majd elvittem ivartalaníttatni. Kiderült, hogy ciszta volt a méhében, diónyi nagyságú, valószínűleg ezért nem nőtt meg, és ha nem műttetem meg, belehalt volna az első szülésbe.

Ivartalanítás után egyébként is nagyobbra nőnek általában, de nálam életet mentett.

Kb 1 éves korukig biztosan nőnek még.

2013. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy a mai világban ha az állatnak jó helye van :)

Nagyanyáméknak van egy (volt) kandúr cicája október vége fele született 2 éve és nagyon szép cica. 6,5kg de olyan hosszú, hogy szinte vékony de olyan nehéz mint a só :)

Az én macskám tavasszal született és kisebb mint nagyanyáméké.

Mindketten télen a kazánházban vannak ahol 12-18C mindig van. Ha kicsit hűvösebb az enyém a kazán tetején alszok.


Szóval szerintem ha jó a macska helye akkor ez csak a genetikán múlik.

2013. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!