Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 kérdés a macskákról?

2 kérdés a macskákról?

Figyelt kérdés

1) Miért hallgat arra minden macska, hogy cic-cic? És ha kimegyek külföldre és egy olasz macskának mondom, hogy cic-cic, akkor ő is hallgat rá?


2) Miért ilyen kamrás vagy milyen a macskák füle hogy van a fül, és az oldalán egy ilyen kis elálló hasított "mini fül" vagy mi.. ? [link] ott a bal oldalán :)


2013. jan. 8. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a cic-cic-re hallgatnak, hogyha egy utcán nevelkedő macskának mondod nem fog odamenni (bár ez nem kizárt ha annyira érdeklődik és nincs rossz tapasztalata az emberekkel), illetve csak a furcsa c- betűre figyelnek (cila,cirmi érdemes c-s nevet adni a cicának, jobban megjegyzik, kisebb kortól.), idővel tanulják meg párosítani azzal, hogy oda kell menniük a gazdihoz.



Nem tudom, hogy miért van az a "minifül", de minden macskának van:D

2013. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az a minifül szerintem a cimpájuk
2013. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak kicsi kora óta fütyültem, arra figyel, a ciccre oda se bagózik.
2013. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:
63%
Nem mindegyik cica hallgat a ciccre. Olaszországban pedig nem cicceznek, ott úgy hívják magukhoz a cicát, mintha puszit adnál.
2013. jan. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mecse ***** válasza:

Nem mindegyik cicus hallgat a cic-cicre, ez egy tévhit :)


Pl. én a cicámat pici kora óta a nevén hívom és csak erre hallgat, meg arra hogy "gyere" (amire odafut hozzám). Na most édesapám meggyőződése hogy a cic-cicre hallgatnia KELL, ezért amikor náluk vagyunk, akkor agyba-főbe ciceg a macskámnak, aki kb. úgy néz rá mintha egy másik bolygóról jött lényt tanulmányozna, füle botját sem mozdítja nemhogy hallgasson rá :D


A cica fülén annak a kis minikagylókának nincs neve, de ha lenne, engem is érdekelne milyen célt szolgál. A nagyobbik kagyló a "pinna" (igen kettő ennel), de a picinek nincsen külön neve, most direkt utánanéztem mert már én is kerestem rá erre de semmit nem találtam akkor -ez régebben volt, gondoltam mostanra hátha megváltozott a dolog- de ugyanaz, nincs külön neve vagy funkciója feltüntetve, viszont minden rajzon ott van.


[link]

2013. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer,amikor kiszökött a kutyám,s fütyültem,a macskám jelent meg eszeveszett rohanással.
2015. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!