Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől van még mindig hasmenése?

Mitől van még mindig hasmenése?

Figyelt kérdés
A történet: gyepmesteri telepről kihoztak egy kiscicát, akkor hasmenése volt, kapott injekciót, be is oltották, bár nem értem, hogy antibios kezelés alatt miért oltják be? a hasmenés elvileg rendbejött, rá 1hétre jött hozzám a cica, december 15. Óta nálam van, 17-én el kezdett menni a hasa. Kapott szintén injekciót, meg gyógyszert is, de nem javult...kb. 5-7 nap után lett bűzös szagú és fehér apró pöttyökkel teli a széklete. Színes világosbarna. Sajnos egy légtérben van az én cicámmal (nem tudtam elkülöníteni, hatalmas nagy nyávogással volt – ezért már ne kövezzetek meg légy szíves – hibáztam tudom :( ) – mindig karanténoztatni szoktam a cicákat, amikor hozzámkerülnek - , neki hasmenése nagyon nem volt, de a szag és a pöttyök megvannak a székletben. Volt bélsár vizsgálat (Pestre küldtük laborba), semmit nem találtak benne, a bélflórája is rendben van. A labor előtt több féle kezelést kapott, volt csirkehús diéta, most jelenleg csak szárazat eszik mindkettő. A doki szerint, így, hogy nem találtak benne semmit, lehet, csak annyi van, hogy nagyon pici korában (most kb. 4-5hónapos) esetleg éheztetve volt és a bélrendszere ezt jelzi, amikor többet eszik vagy olyat, amihez nincs hozzászokva. Csak azt nem értem, hogy a bűzös szag és az apró fehér pöttyök miért vannak még mindig a székletben? Adtam neki 2napja probios joghurtot, attól ment a hasa, most megint csak száraz, holnapra szerintem megint szilárdabb lesz a széklete...2-3napont változik nála az állag. Szerintetek egy vérvizsgálat még indokolt lenne? Tudtok valamit javasolni? Kedvük jó, étvágyuk tökéletes, boldog cicák, kívülről nézve. Nem tudom ez mennyire tartozik ehhez, de gombás is lett szegény, kihullott a lábacskáján a szőr, ezt most canestennel kezeljük, már 6. Napja.... Köszi nektek, akik elvolvassátok és érdemben hozzá tudtok szólni.

2013. jan. 10. 15:05
1 2
 11/15 Vicuska87 ***** válasza:

Én probiutikumot adnék neki!

Ezüst kolloidot nem adnék, mert az oké, hogy baktérium és vírusölő hatása is van. De a JÓ baktériumokat, és a vírusokat is kiöli, amire szüksége lenne neki!

2013. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is eszembe jutott, de olvastam már máshol is, hogy adták már hasmenéses kutyának pl. és rendbehozta...ahogy néztem a probiok nagyon drágák :( az ezüsttel olcsóbban kijövök, ott ahol én venném. Vagy te tudsz esetleg olyan probiot, ami nem olyan drága, mint amit fent említettek?
2013. jan. 10. 17:07
 13/15 A kérdező kommentje:
A laborban azt állapították meg, hogy ép a bélflórája :O ezért nem értem én ezt :(
2013. jan. 10. 17:23
 14/15 anonim ***** válasza:

Mindkét Vetri-Care készítmény adható macskáknak is, attól függetlenül hogy kutya van a dobozán! :D

A legolcsóbb probiotikus paszta amit találtam ez: [link]


Nagyjából mind olyan 3000 Ft körül van, ez még nem olyan nagy összeg. A joghurt szar, főleg ha cukros. Hát nem tudom egyébként, ha folyton megy a hasa, akkor sem árt neki a probiotikum, mert a hasmenés előbb vagy utóbb úgyis kikészíti a bélflóráját, ez tök logikus. Ez a legolcsóbb dolog, amit meg tudsz tenni érte. Féreghajtót mikor kapott utoljára? Az a baj, hogy ha nincs rá keret, többet nem nagyon tudsz tenni. A vérvizsgálaton és a diétás tápon kívül más már nem jut eszembe... Annyi minden lehet ez egyébként, a hasmenés valószínűleg csak tünete valaminek. A saját cicód oltott? Gondolom a kicsinek nincs kombináltja.

2013. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Saját cicóm oltott, ő is mentett cica. Kapott oltást a kisebb is, de így, hogy folyton valami baja van, nem lehet neki beadni a 2. oltást. Valamit kitalálunk, konzultálok még a dokival, keresünk valami megfizethetőt. Már van gazdijelölt is rá, de így nem adhatom még oda, pláne, hogy bőrgombája is lett. Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 10. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!