Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van ha patkánymérget eszik?

Mi van ha patkánymérget eszik?

Figyelt kérdés

Magátol megeszi vagy csak akkor ha eledelbe van keverve?nem.akarom hogy megmurdeljen Cicó!

Ha vêletlenul eszik belole feldobja egybol a bakancsot vagy van ido orvoshoz vinnem? Mekkora dozis halalos?


2013. jan. 21. 17:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
mi lenne, ha kihagynád a mérget, és "beidomítanád" a macskádat, hogy távoltartsa a patkányokat... ingyenes, rizikómentes...
2013. jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
attól függ milyen a patkányméreg. A mostani mérgek olyanok hogy nem egyből ölnek, hanem eltelik akár 2 hét mire öl mert különben a patkányok ha látnák hogy meghal a társuk a "kajától" nem ennének belőle s így csak kevés patkányt tudnának megölni. szóval ha enne a macska biztos lenne idő orvoshoz vinni. borzasztó nagy szenvedés elé néz ha már késő ,súlyos belső vérzéseket okoz én láttam már így macskát végigszenvedni :(
2013. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja és egyébként nem kell kajába keverni ha megtalálja simán megeheti,mert jó izű különben a patkányok se ennék
2013. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
19%
cica immunis a patkányméregre.
2013. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne használj mérget, mert a macska megeszi a mérgezett egeret, patkányt. Használj egérriasztót.

Ha mégis mérgezett egeret enne, mert más mérget tesz ki, azonnal orvos, akkor talán meg tudják menteni a macskát.

2013. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
badarság. a modern patkányméreg direkt keserű, hogy más állat, ember ne egye meg (a patkány nem érez ilyen ízt). ha meg is enné, akkor meg visszaöklendezi, mert hánytató szert adnak hozzá (a patkánynál ez nem fejti ki a hatását).
2013. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Maxitabi ***** válasza:
81%

Nem igaz,hogy keserű- a mi kutyánk is jóízűen befalatozta a szomszéd garázsában.. Az volt a szerencsénk, hogy láttam éppen, ahogy vmi piros eltűnt a szájában. Hiába vetődtem, csak a végét tudtam kihúzni belőle-így derült ki, mi az.Beöntést kapott fartól,hogy kiadjon mindent, -kb 3 óra múlva találtunk orvost- és rögtön nagy adag káliumot, hogy megakadályozza a felszívódást.Egy hétig kálium ampullákat kellett innia. Amúgy ez az egyetlen hatásos ellenszere, ha időben észre veszed.

Ahogy már válaszolták: késleltetett hatása van: 4nap-egy hét múlva hat, ha már felszívódott, így a tünetek jelentkezésével már sokszor túl késő.

Macskákra is halálos természetesen,de megfelelő jelölés nélkül ki sem helyezhető,mivel gyerek,háziállat (tehén, ló,disznó)is megeheti.

[link]

2013. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,bar egy sival sem irtam hogy nalam van kirakva a mereg...
2013. jan. 22. 13:43
 9/11 anonim válasza:
Elvileg a macskák hánynak tőle(a patkányok, egerek fizikailag képtelenek hányni). És nem keserű a méreg, direkt rá van írva a dobozára, hogy kutyától, macskától, gyerektől biztos helyre tedd.
2013. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a cica megeheti, nálam nincs méreg, 1 db egérfogóm van. Egész télen nem volt egy kapás sem, mert enni adok a szomszéd cicáinak. Ennek van egy nagy "hátránya", telem "sz@rj*k a kertemet, de ez nem zavar! Felszedem és kész! A pozitívum az, hogy nincs egy darab egér vagy patkány sem a portán! Ez minden pénzt megér nekem. Nem kell mérget vennem, nem is áll szándékomba, a cica jóllakik, és ha kedvtelésből sok egeret fog, még jut a bejárati ajtó elé is, egy-két cincogókból. ... és elvárja, hogy megsimogassam és megdicsérjem a cirmost. :)
2021. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!