Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fúj az anyamacska a...

Miért fúj az anyamacska a kölykeire? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mindkét kölyke kandúr. Az egyik idén tavasszal lesz 2 éves és ivartalanított. A másik idén tavasszal lesz 1 éves, viszont ő még nincs ivartalanítva.. majd lesz. Folyton fúj rájuk ha a közelébe mennek és nem engedi őket odafeküdni sem ahol szoktak. Mondjuk a még nem ivartalanított kandúr szagolgatja ott hátul. Köze lehet ennek az egésznek a nőstény cica ivarzásához?
2013. jan. 23. 03:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Mert egyébként megférnek egymás mellett. Csak az utóbbi pár napban lett ilyen "hisztis". :P
2013. jan. 23. 03:21
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Úristen...

Azok már felnőtt macskák, nem testvérként, anya-gyerekként tekintenek egymásra, hanem mintha az ország különböző pontjairól hoztad volna őket. Teljesen normális amit csinálnak.

Viszont hamarosan kiscicáitok lesznek... Az állatokat nem érdekli, hogy rokonok, közösülni fog a kandúr az anyjával is.

2013. jan. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen köze van és kismacskáik is lesznek. Azt helyesen teszitek, hogy a kandúrokat ivartalanítjátok, de a nőstényt is kéne, főleg, hogy most bármikor teherbe eshet a saját fiától.
2013. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha rövid időn belül nem lesznek ivartalanítva, jön a "meglepetés". Hacsak máris nem párzottak.
2013. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lakásban tartott perzsa cicáink vannak .. ééééés tudom, hogy nem úgy tekintenek már egymásra, mint anya és kölyök. Csak itt a leírásban így fogalmaztam hogy a kölyke és nem a sohaország utcából szedett-vedett korcs macskák. A kandúrt fogom ivartalanítattani előbb, még csak 8 hónapos.. szóval nem hiszem hogy megd*gta már. Az idősebbik kandúr is ilyen korban lett ivartalanítva, éppen ezért mert nem akartam, hogy felcsinálja a saját anyját. xD

A nősténytől még akarok egy almot idén. Szóval az majd az én dolgom őt mikor ivartalanítom.

2013. jan. 23. 22:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a fiú ivarérett, akkor megtörténhet a közösülés amikor te nem nézel oda, akár éjjel pár perc alatt. Ennyi idősen már lehet az, főleg ha szagolgatja az anyját.

Úgyhogy az az alom anya-fia gyereki lesznek.

2013. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Folyt.: 5-6 hónaposan válnak ivaréretté, ha ilyen felelősségteljes tenyésztő vagy, tudnod kéne.
2013. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Csak itt a leírásban így fogalmaztam hogy a kölyke és nem a sohaország utcából szedett-vedett korcs macskák."


Kedves kérdező! A "korcs" macskákban gyakran több szeretet van, mint egy túltenyésztett fajtacicában!


Amúgy ténleg teljesen normális, hogy az anyacica fúj a kicsikre.

2013. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!