Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le macskámat...

Hogyan szoktassam le macskámat arról, hogy ne a háztetőn akarjön bejönni a házba?

Figyelt kérdés

Kertes házunk van, és anno a földszinten laktam, de felköltöztem az emeletre. Azóta szokása lett, felülni az ablakomba és nézelődni kifelé. Mióta tudja, hogy van ablak ott fönt, azóta ha a kertből szeretne bejönni, felmászik a tetőre és az ablakomban nyávog, csak az a gond, hogy szúnyogháló van, nem tudom beengedni. Nem akarok neki ugrálni, kimenni a kertbe és hívogatni, hogy jöjjön már le mert csak a bejáraton tud bejönni. (ugyanis legelőször ez volt, 15 percbe telt lekérni hogy legyen már szíves lejönni onnan és ne ott nyávogjon értetlenül!! :D)

Szerintetek szoktassam le erről a viselkedéséről, vagy hagyjam, mert végülis okos amit csinál? (azt sajnos nem tudom, hogy alapból a tetőre mászik, vagy a bejáratnál várakozik és ha nem nyit ajót neki senki akkor...) Ugyanakkor észrevettem, hogy a második alkalommal már nem kellett hívogatni, megértette, hogy csak a bejárat van, így szépen lejött a tetőről mikor meglátott. Vélemény?


2013. jan. 27. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát csináld, ahogy neked tetszik.

Amit én csinálnék: ha annyira imád fent ki-be járkálni, akkor csináltatnék felhúzható szúnyoghálót az ablakomra.

Márpedig a macskák imádnak magaslaton közlekedni, mert ragadozók, így mindent belátnak maguk körül, az esetleges betolakodót a területükre és a prédát is.

2013. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!