Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskát ajánlotok nekem?

Milyen macskát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


A gyerek már régóta sír egy macskáér, összekapargatott egy kis pénzt(73000ft) és most követel egy macskát, de hogy milyet, azt nem tudja még ő sem. Valami skót kéne neki, de az anyja nem nagyon akarja a szőrét takarítgatni. Mit ajánlatok, milyen fajtát válasszon? Esetleg kennelt tudnátok linkelni?


Lehet hosszú szűrű is, maximum majd kefélgeti minden nap szegény macskát, hogy normálisan nézzen ki.


Annyi lenne a kritérium, hogy ne verje már agyon a szegény angol bulldogunk(csórikám fél a lányom nyulától is), azaz nyugodtabb fajta legyen és szeresse az embert nagyon.



2013. jan. 28. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem mentek el egy állatmenhelyre és hoztok el egy macskát onnan? Vagy ismerősöktől kell kérdezni, hátha valakinél lesz hamarosan alom. Kár kidobni ennyi pénzt, mikor tele van az ország szeretetre éhes gazdátlan macskával. De ez csak az én véleményem.
2013. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

7 éve rajong a macskákért és a fejébe vette 1 éve, hogy neki kell egy fajtatiszta törzskönyves macska. Nem tudom lebeszélni róla, szerinted nem próbáltam?


Jó tanuló, megérdemli és a macska is megérdemli őt, ezt garantálom.

2013. jan. 28. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ok, természetesen a ti ill. a te döntésed. Ha nekem kéne elindulnom ezen az "úton", akkor megkérdeznék néhány állatorvost, ők biztos ismernek fajtiszta macskát tenyésztőket.
2013. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak az egy vélemény, itt pedig több ezer ember van, és gyanítom ebből a több ezer emberből jó páran jártasak ebben az ügyben. :-)
2013. jan. 28. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is a menhelyt javaslom először, de ha ott nincs olyan cica ami megfelelne (amit azért erősen kétlek), akkor utána kell nézni, hogy milyen fajta lenne jó, mivel minden macskafajta más és más természetű. Nekünk például maine coon tenyészetünk van (nem tudom mennyire ismerős a név) ez egy félhosszú szőrű macska. Nagyon játékos és elég nagyra megnő. Annyira nem hullik a szőre, ha bent van, viszont egyáltalán nem karmol (ezt úgy értem hogy maximum játék közben,de akkor is csak ritkán, bár nem egy ölben lévős macska de lehet nyomorgatni meg minden) Szerintem egy kutyát simán elviselne, sőt... Mi úgy hoztuk őket ide, hogy alapból volt két cicánk. Hát ők nem igen tolerálják őket, de a két maine coon eléggé érdeklődő feléjük. Viszont! Ez egy elég drága fajta. Én még három fajtát ajánlanék: DE csak akkor ha fajtatisztában gondolkodtok! Az 1. a szfinx, ami nem hullajt szőrt egyáltalán, mivel nincs neki. De ha szőrös macskára vágytok akkor ez kilőve. A 2. a bengáli, ami úgy néz ki mint egy párduc, személyes tapasztalatom nincs vele, de rövidszőrű és nagyon játékos. A 3. a sziámi, családunkban már nem egyszer került sziámi macska, hát tudnék mit mesélni... Ha nem akarjátok, hogy szétszedje a lakást és a szoba egyik végéből a másikba szaladjon, akkor ez sem a megfelelő, viszont sokat "beszél", nagyon játékos cica, kevés szőrrel. Amúgy még rengeteg fajta van csak utána kell nézni az utóbbi 2 nem olyan drága.

Remélem segítettem! :)

2013. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:
66%
Brit, maine coon, ragdoll.
2013. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mecse ***** válasza:

Skót kellene neki úgymint skót lógófülű? Nyugodt békés temperamentumú középtermetű masszív, nehéz csontú cicus, nem balhés (általánosságban).


Tenyészet ahol érdeklődhettek (ez brit rövid szőrű és skót lógófülű tenyészet mivel 2 lógófülűt egymással nem szabad párosítani) ;


[link]


Nekik most nincsenek picijeik, de tavasszal lesznek.


A másik a ; [link]


Silver Pinky kennel, nekik van is jelenleg almuk.


A brit rövid szőrű vagy a skót lógófülű tökéletes első cicának, könnyen kezelhetőek alkalmazkodóak, kedvesek.

2013. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Vidd el egy menhelyre. Mond neki, hogy nézzétek meg előbb azt hátha ott van egy szép, fajtiszta cica. Legalább megemt egy életet. vagy neki törzskönyvezett kell? A macskákért rajong, vagy az élőlényért rajong? Fogós kérdés.

Amugy szerintem, ha valóban rajong a macskákért előbb utóbb beszerez egy mentett macskát is. Csak alakítosn ki minél mélyebb, bensőségesebb viszonyt az új jövevénnyel ha fajtiszta, ha nem.

2013. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Szerintem teljesen fölösleges egy macska miatt ekkora felhajtást csinálni! válassza ki az (elkényesztetett) gyerek a macskafajtát és kész! ennyire egyszerű !
2013. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!