Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a cicánk?

Miért nem eszik a cicánk?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves cicánk,nagyon pici volt mikor idekerült!Igy első perctől kezdve macskakaját kapott.Régebben megette mindegyiket,kitekat,whiskas,de jó ideje csak a kitekat lazacosat.Még a whiskas lazacosat sem,pedig itt van 30 csomaggal,véletlenül rosszat vettünk.Mostmár azt sem! Csak nyávog,jön utánam,nyitom a hűtőt várja,hogy adjak neki,de bármit adok,nem kéri.Elötte akármit kint lehet hagyni,nem fog hozzányúlni.Se tej,se hú,se virsli,se gépsonka,semmit nem eszik meg! A szárazon él mostanában,de az nem baj??Mit vár??Mit hisz,mit veszek ki a hűtőből??Kiprobáltam már az összes tasakost,de csak a kukába köt ki,nem kell neki! Nem értem!Panel cica,még kint az utcán nem volt,mióta nálunk van! Mit csináljak már vele??Köszi a válaszokat előre is!
2013. jan. 28. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a száraz tápot megeszi éhen nem fog halni :) A tasakos meg konzerv kajáknak nagy része víz, alig van benne valami "anyag".
2013. jan. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elkényelmesedett.. hidd el ha elveszitek a száraztápot, és másnap adtok neki alutasakosat és nem kap mást enni akkor előbb utobb megeszi


az én cicáma száraztápbból válogatot ki mesterien bizonyos szemeket. aztán anyám már nem adott neki mást csak ha már üres volt a tálkája... érdekes módon nagyon megszaporodott benne a "morzsa"? mert azt csinálta hogy ami nem izlett benne neki azt megrágta és vissza köpte :D

2013. jan. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már probáltam,hogy nem adok neki enni egy darabig,hogy éhezzen ki,de csak nyávog és nyávog! Én meg megsajnálom és csak előveszem az újabb tasakkal! A szárazat ő is kiválogatja,van olyan amit megvettem,megszagolta és ott hagyta! Változatosságot akartam,de nem jött be! De ok,megprobálom nem sajnálni és kiéheztetem! Köszi! :)
2013. jan. 29. 01:13
 4/7 anonim ***** válasza:
csak hajrá.. nálunk kb 5 napig birta a folyamatos hisztit és nyávogást... és nem lehet azt mondani hogy jhaj szegény cica éhezett, mert ott volt a száraztáp a táljában amit kiválogatott, ha annyira éhes megeszi és nem válogat...
2013. jan. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg keverd őket össze, így is ki fogja válogatni eleinte, de talán könnyebb lesz átszoktatni a másikra, mert idővel megeszi azt is.

Egyébként nem kell ilyesmin fennakadni, tedd ki elé azt, ami van, nem fog éhen halni. Lehet, hogy több napig hisztizik majd és nem eszik (víz legyen előtte, mert folyadék nélkül nem húzza sokáig - ilyenkor semmilyen tejet ne adj, mert ha nem eszik mellé, akkor hasmenése lesz), de előbb-utóbb rá fog fanyalodni.


Nekünk is el voltak kényeztetve, mindig csak macskatápot és húsokat kaptak, aztán amikor meg kellett húzni a nadrágszíjat, és sokszor csak házikosztot tudtunk nekik adni (abban is volt azért hús) nem voltak hajlandóak enni, hiába adtunk ki maradék pörköltet is vagy akármit, csak belenyaltak vagy nézték, nyávogtak egy darabig és elvonultak. A rigók és a csigák (:D) eszegettek belőle napközben, vagy ha már nem volt jó állapotban, akkor mindig kiöntöttük és adtunk nekik mást. Legalább egy hétig nem is ettek szinte, fogytak is egy keveset (nem volt vészes, csak nem volt akkora a hasuk, karcsúak lettek). Ők sem ették meg még a szalámit sem! De aztán egyik nap mentem ki és szépen eszegettek a tálból, aztán utána már kezdtek rendesen enni. Mostanra már mindent megesznek, még a sima kenyérhéjat is (nem azzal etetjük őket, csak néha kapnak, még mielőtt valami nagy állatvédő vitázni kezdene velem, hogy a macska húsevő - tudom). Néha ugyan nem eszik meg a vacsorát csak nyávognak, de másnap visszatérnek és elfogyasztják. Néha kapnak tápot is, de már mindent megesznek.


Amúgy nem lenne baj, ha csak száraz tápon és vízen élne (de sajnos a kitekat és a whiskas nem minőségi eledel, csak divatos és drága...).

Most már etesd meg vele a tasakos kajákat is, vagy esetleg cseréld el valakivel, vagy ajándékozd el egy másik cicagazdinak.


A hűtőnél pedig szerintem azért nyávog, mert tudja, hogy te onnan veszed ki magadnak az ételt (vagy esetleg érzi valaminek az illatát) és jelzi, hogy ő is éhes. Szóval ha nagyon zavar, akkor ne figyelj rá, olyankor ne beszélj hozzá, sőt ha teheted hagyd is ott, sétálj el mellette, akkor abbahagyja a nyávogást.

2013. jan. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Whiskas, Kitekat árán már prémium minőségű tápot tudsz venni a macskádnak. Ez azt jelenti, hogy nem 4% benne a hús, mint a bolti tápokban, hanem 50-60% és vannak benni vitaminok, ami szükséges egy macska egészségéhez. Azokat biztosan befalná egyből. Kisállateledel boltokban tudsz érdeklődni vagy interneten vásárolj. nagy kiszerelésben olcsóbb, Kitekat árán simán kapsz, Whiskas-én meg főleg. Zoofast.hu, Zooplus.hu ilyen oldalakon nézelődj.
2013. jan. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Túlságosan el van kényeztetve a macskád. Rá kapattátok a legízletesebb kajára és már más nem is kell neki.

Adjál neki egy kis száraz tápot, az nem romlik meg napok múlva sem amikor majd rá fanyalodik ha nem kap mást.

2013. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!