Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak én sírom el magam mindjár...

Csak én sírom el magam mindjárt, ha látom, hogy macskát azzal dicsekedve árulnak, hogy többdíjnyertes, törzskönyves?

Figyelt kérdés
Miért ilyen fontosak ezek a dolgok? Én rajongok a macskákért, és ellenzem a kiállításokat például. Nekem arról, hogy ilyen-meg olyan pedigrés macska eladó a rabszolgapiac jut eszembe...
2013. jan. 30. 23:37
1 2 3
 1/21 bamboochatheone ***** válasza:
81%
Igen, csak te. Ne rinyálj ennyit!
2013. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

Tény és való, hogy komoly üzletág a kiállítási állatok tenyésztése, de azért bőven akad különbség, hiszen ők olyanokhoz kerülnek, akik biztosítani tudják a megfelelő minőségű kaját és alvóhelyet nekik - elvégre az árukat is ki tudják csengetni.

Az egy egészen más, ettől teljesen független dolog hogy ezerszet inkább fogadok be egy kóbor macskát az utcáról, mert sokkalta hálásabb tud lenni az embernek.

2013. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

nem a kiállítások itt a lényeg hanem a szűrések hogy ne egy beteges példányt vegyél!

Nem a díjakat fizeted meg hanem a szűrésekért a pénzt ami nem kevés. De legalább garanciád lesz egy egészséges állatra,nekem ez bármennyi pénzt megérne,hogy ne lássam szenvedni.

Ellenezd csak ezeket,így jártál ha egy szaporítót támogatsz erre nem lennék büszke,aki csak pénzért elleti szerencsétlen állatot.

2013. jan. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi nem dicsekvés. Tény. Hogy valóban az adott fajta, amiről igazolása van. Hogy megfelelt a fajtaleírásnak a kiállításon. Sőt, a több azonos fajtájúak között az a macska lett a legjobban megfelelő.Ha valaki megkedvel egy bizonyos fajtát. Annak kinézetét, természetét, akkor a törzskönyves szülőktől biztosan azt kapja, amit szeretne. Azért egy rabszolga piachoz hasonlítani ezt, igen téves dolog.
2013. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem támogatok senkit se, okoska. -_- Jelenleg 2 macskával élek együtt, macskák között nőttem fel, egy kivételével mind befogadott cica volt. Ha majd lesz lehetőségem újabb kiscicára szert tenni, nem a fajtáját vagy a kinézetét fogom lesni.
2013. jan. 30. 23:49
 6/21 A kérdező kommentje:
Én jelenleg nagyon mély kapcsolatban állok a macskámmal. Ha létezik előző élet, hát én tuti macska voltam előző életemben... xD
2013. jan. 30. 23:50
 7/21 Mecse ***** válasza:
100%

A tenyésztés sokban szól egy fajta típusosságának megőrzéséről, így azokat a cicákat tenyésztik tovább melyek kiemelkedően hordozzák a fajtajegyeket, ami nagyon fontos ahhoz hogy egy-egy fajta olyan maradjon amilyennek az emberek szeretik, amilyennek ismerik, ami azzá teszi, ami, ami elkülöníti a többitől, ami a fajtajellege.


A kiállításon való szereplés például nekem sosem volt szempont a cicám szülei kapcsán (mivel én temperamentumot kerestem a macskámban, nem pedig színt vagy világhírű vérvonalat), viszont a szűrések és a lekövethető háttér igen. Nem az kellene hogy az embereknek eszébe jusson a törzskönyvről hogy az azért van hogy a másik előtt lebegtesse az ember. Nem azért van, és komolyan nekem ez életemben eszembe sem jutott, ezen az oldalon meg rengetegen azt gondolják hogy akinek törzskönyves állata van az "felvág" vele meg hasonlók. Lehet hogy csak nekem van szerencsém és senkivel nem találkoztam aki ilyen lett volna.


Az én cicám semmivel nem "jobb" mint egy kóbor macska, attól, hogy törzskönyves (az más kérdés hogy természetesen az én cicámat imádom).


A törzskönyv a háttér átláthatósága miatt kell (nekem), hogy tudni lehessen nincs beltenyésztettség semmilyen százalékban, nincsenek genetikailag öröklődő betegségek a vérvonalban. Illetve igen, van akinek fontos hogy kiállításon jól szereplő, kiemelkedően típusos szülők kölykét vásárolja meg.


Picit gondolkodj el mielőtt elsírod magad, nem feltétlenül minden úgy van ahogyan te látod.

2013. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Ezek a versenyek, díjak, szűrések azt a célt szolgálják, hogy maximálisan egészséges, a fajta elvárásainak megfelelő, értelmes, jól szocializált állatokat "állítsanak" elő a tenyésztők. Remélhetőleg ha ezek az állatok szaporodnak nem fognak beteg, gyenge, orvosi ellátásra szoruló kicsinyeik születni, mert valljuk be elég kevesen vágyunk erre, ill. így tarthatóak meg azok a tulajdonságok, amiért egy fajtát szeretünk, előnyben részesítünk. A tenyésztő ezeknek a papíroknak, díjaknak a felmutatásával tudja igazolni ezeket és folytatni a fajta megőrzését, nemesítését.

2013. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Jó, oké, elismerem, hogy a törzskönyv azért hasznos dolog. De ettől függetlenül még mindig nem izgatnak ezek a dolgok, mint ahogy a különböző fajták tenyésztésért se repesek az örömtől... Én fölöslegesnek találom a háziállatok fajtatenyésztését, de nyilván ehez egy okos tenyésztő mint én laikus.

Ettől függetlenül nekem is van "szépség favoritom", a hófehér cicáktól egyenesen elolvadok.

2013. jan. 30. 23:58
 10/21 A kérdező kommentje:
de nyilván erről egy okos tenyésztő többet tud, mint én laikus.* bocsi
2013. jan. 30. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!