Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Letört a foga a cicánknak!...

Letört a foga a cicánknak! Hogyan segíthetnénk rajta?

Figyelt kérdés
kb. 4hós, szobatiszta, eddig kis aranyos volt, de mostanában támad, harap, rúg, rohangál, ugrál. Ha nem vagyunk otthon mindent felforgat, leborít, szétszed, pedig rengeteg játéka van. Tegnap észrevettük, hogy miközben (szokása szerint) harapdálta a kezemet, hallottunk egy reccsenést, utána pedig vérzett a szája. Később belenéztünk és láttuk, hogy letört a foga. Azóta már kicsit lehiggadt, nem harapdál.

2013. jan. 31. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az még a tejfoga. Kicsit korai a fogváltás, de nem baj, ha az kitörik és akkor vérezni is szokott kicsit a helye.
2013. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4-5 hónaposan váltanak fogat, úgyhogy minden rendben lesz, nem kell aggódnod. :)
2013. jan. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4-5 hónaposan fogat váltanak, mintahogy azt az előttem lévők is írták :) Ilyenkor nyafibban és többet rágnak a cicusok, pont ezért mert kellemetlen érzés nekik ahogy nő a foguk és ösztönősen gyorsítják a folyamatot. Volt olyan estem pár ève, hogy behoztak a rendelőmbe 2 kiscicát mert a játék hevében beletört a másikba a foga (azt hittük eldurvult a játék és a bőrébe fúródott, de csak egy szőrcsomóból kellett kibogozni). Ugy hogy ne aggódj, nem lesz gond! ;)
2013. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első cicánál mikor megtaláltam a padlón a fogat, majdnem elájultam :) De a doki gyorsan megnyugtatott.
2013. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, nekem a cicus le "bungee jumping"-ozott a 6. emeletről (kötél nélkül). Nem lett komolyabb baja, de letört elől a foga. Semmi baja nincs tőle, ugyanúgy zabál, mint előtte.
2013. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!