Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat éppen most tanítot...

A macskámat éppen most tanítottam meg a "marad" és a "gyere" vezényszóra?

Figyelt kérdés
Gyere - mikor mondom neki "gyere" és a lábam mellé igazodva elindul mellettem, ezt ha távolból hívom akkor is meg lehet csinálni. A "maradot" meg :D Egyból megértette, vagy nem tudom mi van, de bejött velem a fürdőbe és sipákolt, hogy ki akar menni, rátapadt az ajtófélfára. Nem akartam hogy előbb menjen ki mént én, hanem, hogy én menjek ki előbb. Erre gyöngéden "félrerúgtam" az ajtóból és második próbálkozás után leült és várt. Én meg ahogy tettem a kilincsre a kezem, a mmásik kezem mutatóujjam feltratva mondtam neki, hogy "Maradj". És ott maradt és csak miután kimentem akkor jött utánam, addig türelmesen ült. :D Most akkor tényleg megtanítottam amacskámat egy pillanat alatt?
2013. febr. 2. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a dolog csak a kutyáknál válik be. Most lehet azt csinálta amit akartál de legközelebb nem fogja. A macska túl öntörvényű hozzá. Még a kiképzők sem boldogulnak a macskákkal teljesen hiába tanítják évekig.
2013. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. Vannak macskák akiket trükkökre is tanítanak. A "gyerét" meg több alkalommal használtam. :D És szerintem MEGÉRTETE mit akarok tőle. :D Imádom. Gondolatátvitel.
2013. febr. 2. 20:35
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de én most a következőt csináltam. Mondom gyere, odajon, járkálok a szobában lábam mellett követ. (jó mondjuk itt alapból követős hangulatban van)

Aztán leül valahol én meg 2 méterre tőle. Mondom gyere, akkor jön. Bemegyünk a fürdőbe, várok kicsit ő meg leül. Akkor ajtónyitás, mondom neki maradj mutatóujjammal jelzek. Kimegyek az ajtón, macsk egy tapottat se moccant. Mondom neki gyere. És idejön. :D :)) Nagyon szeretem.

2013. febr. 2. 23:16
 4/5 Juditta76 válasza:
Azt nem hiszem, hogy ennyi idő alatt megtanulta ezeket. DE az biztos, hogy a cicák is képesek megtanulni dolgokat. Az én cicám egyedül közlekedik, kinyitja, becsukja az ajtót, felkapcsolja a villanyt. Ezeket nem tanítottam, ő leste el. A gyere, helyedre vezényszavaknál pedig rendszeresen megdícsértem, amikor megtette. Ha megyünk lefeküdni, mindig elküldöm a "helyedre" szóval és ő már megy is az ágyikójába. Belemegy, de állva mindig megvár ott, hogy kérje a szokásos jutalomsimit. Asztalra nem megy fel soha, húst vagy bármilyen más kaját nem lop el és az asztalnál evőktől sem kunyerál soha. Erre mind meg lett tanítva. Következetesen tanítva, kissé erősebb hangon, ha kellett, de mindig jutalmazva is, ha jó cica volt. Hamar megtanulta, ma már fel sem tűnik, cak amikor ismerősök jönnek és elcsodálkoznak ezen-azon a cicámmal kapcsolatban. Szóval minden csak kis idő és foglalkozás kérdése!
2013. febr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az egyik cicám ey 6 hónapos ivartalanított sziámi keverék kandúr, és ugye ez a fajta nagyon okos és emberközpontű és ő hallgat ezekre h gyere, h hívja vki mondom neki h menj oda és odamegy, állj meg. DE ő is és a kislány 1,5 évesem is visszahozza az eldobott plüssegeret, leteszi elém és várja h eldobjam :D
2013. febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!