Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges e az, hogy egy...

Lehetséges e az, hogy egy bátrabb, barátságosabb cica bíztassa és ösztönözze a félénk új jövevényt?

Figyelt kérdés

Két macska van a háznál. Nem mondanám, hogy puszipajtások, sőt anno, mikor a kicsi hozzánk került a nagy "fel volt háborodva". Azóta megszokták egymást, ülnek egymás mellett is, szemkontaktust aakítanak, figyeik egymást stb. Az előbb egyszerre etettem a két macskát (úgy hogy letettem középre, és lehetett választani kié a falat) és semmi veszkedés nem lett belőle.

Nem láttam semmi arra utaló jelet, hogy az idősebb macskám bátorítaná a félősebb kicsit, de gondoltam megkérdezem, lézezik, létezhet e ilyen.


2013. febr. 3. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk volt hasonló helyzet.

Meghalt az anyacica,ott marad 5kicsi,még a szemük is alig nyílt ki,egy korábbi elléséből elajándékozott cicát hazahoztunk.Az elején barátságtalan volt velük de később magára vállalta az anyaszerepet.

2013. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

volt 2 cicam,egy lany es egy fiu. mikor a fiu eltunt egy hetre, egy kobor macskat befogadtunk. mar elotte is hozzank jart,de sikerult megsimogatni,megszokati.

mikor a fiu hazatert,egy-ket hettel később,nagyon haragudott az uj cicara.

sajnis rendszeresen bantja a befogadottat,pedig azota negy ev telt el:/ es a lany cicam is fuj a szegeny, arva cicara:(

16L

2013. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is "biztatás vagy ösztönzés", de a félénkebb egy idő után sok mindent átvesz a másik viselkedéséből. Legalábbis én ezt láttam.
2013. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges, van iyen.
2013. jún. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!